Kavárna znervózněla! Plejáda osobností se již vyjádřila k nové straně Petra Robejška

24.11.2016 12:35

Ohlášení vzniku nové politické strany s názvem Realisté, za kterou stojí politolog Petr Robejšek, vyvolalo na sociálních sítích vlnu reakcí.

Kavárna znervózněla! Plejáda osobností se již vyjádřila k nové straně Petra Robejška
Foto: Václav Fiala
Popisek: Politolog Petr Robejšek v Ostravě
reklama

„Tak teď už Robejškovi zbejvá jen objevit českou Frauke Petry,“ napsal na sociální síti redaktor Mladé fronty Dnes Vojtěch Varyš. Narážel tak na předsedkyni strany Alternativa pro Německo, která bývá označována jako krajně pravicová a jejíž předsedkyní je právě Frauke Petryová.

Podporu nově založené straně vyslovila advokátka Klára Samková. „Doufám, že veškerá ne-sluníčkářská inteligence se sejde právě zde. Bude koho volit,“ napsala.

Odmítavě se k novému politickému projektu staví bývalý mluvčí ministerstva zdravotnictví a současný šéfredaktor Zdravotnického deníku Tomáš Cikrt: „Pevný řád, bezpečnost, národní zájmy, ochrana českých lidí a to všechno za peníze Penty. Gott mit uns. Děkuji, nechci. To už tu všechno jednou bylo.“

Kritický byl také pohled komentátora Hospodářských novin Petra Kamberského: „Češi jsou fakt mistři v tunelování. Největší hulvát se nechává fotit pod portrétem TGM a plagiátor Robejšek zakládá stranu Realisté,“ napsal Kamberský na svém twitterovém účtu.

Někdejší komunální politik ODS Petr Paulczyňski se na svém facebookovém profilu otřel o Kamberského: „První plivanec vyhodil Kamberák. Kdopak bude další? Vidím to tak, že kavárna znervózněla.“

Bývalý velvyslanec v Rusku Jaroslav Bašta poukázal na to, že název strany odkazuje na Masaryka. „O jeho Realistické straně psal kdysi Jaroslav Hašek, že realisti by nemohli řídit ani hospodu, natož pak stát, neb byli abstinenti...,“ napsal Bašta na svém facebookovém profilu.

Aktivista, vysokoškolský pedagog a kandidát na prezidenta Marek Hilšer založení nové strany okomentoval těmito slovy: „Obdivovatel Putina a plagiátor Robejšek se chystá odvést Českou republiku z Evropské unie... Můžeme jen spokojeně čekat, až se to těmto trollům podaří?“

Redaktor serveru iDnes.cz Adam Němec reagoval jen krátce: „Část obsahu stránky Robejškových Realistů na Wikipedii byla smazána kvůli plagiátorství. Jak jinak.“

Svůj krátký komentář přidal také komentátor deníku Právo Alexandr Mitrofanov: „Musím se přestat označovat za realistu, aby nedejbože nedošlo ke ztotožnění.“

Vznik nové strany glosoval také spisovatel Jiří Padevět: „Pan Robejšek prej otevírá obchod s Converskama. To je fajn,“ napsal v narážce na to, že conversky mají ve znaku hvězdu, stejně jako Robejškova politická strana.

Kritický je rovněž pohled publicisty Jána Simkaniče: „"Národně smýšlející společnosti nachází snadněji ochotu k nesobeckým postojům.” Realisté od začátku pracují s definicemi mimo realitu,“ napsal.

Celý text příspěvku Vojtěcha Varyše na jeho facebookovém profilu:

tak teď už Robejškovi zbejvá jen objevit českou Frauke Petry.

Celý text příspěvku Kláry Samkové na jejím facebookovém profilu:

Podporuji doc. Petra Robejška a jeho nově založenou stranu Realisté. Doufám, že veškerá ne-sluníčkářská inteligence se sejde právě zde. Bude koho volit.

Celý text příspěvku Tomáše Cikrta na jeho facebookovém profilu:

Pevný řád, bezpečnost, národní zájmy, ochrana českých lidí a to všechno za peníze Penty. Gott mit uns. Děkuji, nechci. To už tu všechno jednou bylo.

Celý text příspěvku Petra Kamberského na jeho twitterovém účtu:

Češi jsou fakt mistři v tunelování. Největší hulvát se nechává fotit pod portrétem TGM a plagiátor Robejšek zakládá stranu Realisté.

Celý text příspěvku Petra Paulczyňského na jeho facebookovém profilu:

První plivanec vyhodil Kamberák. Kdopak bude další? Vidím to tak že kavárna znervózněla.

Celý text příspěvku Jaroslava Bašty na jeho facebookovém profilu:

Název strany odkazuje na Masaryka. O jeho Realistické straně psal kdysi Jaroslav Hašek, že realisti by nemohli řídit ani hospodu, natož pak stát, neb byli abstinenti...

Celý text příspěvku Marka Hilšera na jeho facebookovém účtu:

Obdivovatel Putina a plagiátor Robejšek se chystá odvést Českou republiku z Evropské unie... Můžeme jen spokojeně čekat, až se to těmto trollům podaří?

Celý text příspěvku Adama Němce na jeho facebookovém účtu:

Část obsahu stránky Robejškových Realistů na Wikipedii byla smazána kvůli plagiátorství. Jak jinak.

Celý text příspěvku Alexandra Mitrofanova na jeho twitterovém účtu:

Musím se přestat označovat za realistu, aby nedejbože nedošlo ke ztotožnění.

Celý text příspěvku Jiřího Padevěta na jeho twitterovém účtu:

Pan Robejšek prej otevírá obchod s Converskama. To je fajn.

Celý text příspěvku Jána Simkaniče na jeho facebookovém profilu:

"Národně smýšlející společnosti nachází snadněji ochotu k nesobeckým postojům.” Realisté od začátku pracují s definicemi mimo realitu

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zhroucený kraj bez postelí: Hejtman udeřil do Prahy. To bude úpění

13:38 Zhroucený kraj bez postelí: Hejtman udeřil do Prahy. To bude úpění

Pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) varuje, že situace v kraji je těsně před kolapsem a všech…