Kde vezmeme peníze na rodičovský příspěvek? Každý si bude muset vybrat, jestli děti nebo banky, napsal Hamáček

13.05.2019 13:08

ČSSD vládě navrhne, aby zvýšený rodičovský příspěvek dostaly všechny rodiny, které ho budou k prvnímu lednu příštího roku pobírat. Sociální demokraté tedy požadují, aby se zvýšení týkalo nejenom nově narozených dětí, jak bylo nedávno dohodnuto na koaliční radě.

Kde vezmeme peníze na rodičovský příspěvek? Každý si bude muset vybrat, jestli děti nebo banky, napsal Hamáček
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Hamáček
„Už máme jako ČSSD dost nejistoty, koho se bude týkat navýšení rodičovské. Hrozí, že se nezvýší nikomu. Proto 20. května Jana Maláčová vládě předloží návrh, který rodičovský příspěvek od 1. 1. 2020 zvýší z 220 tisíc na 300 tisíc korun,“ informoval předseda sociálních demokratů na twitteru. 
 
 
„Po dlouhých debatách sociální demokracie přichází s návrhem, aby byl navýšen rodičovský příspěvek všem rodinám, které k 1. lednu 2020 čerpají rodičovský příspěvek. Aby dostaly šanci ji vyčerpat, budou rozhodující dva faktory, a to věk dítěte a také nastavení rodičovského příspěvku, ten takzvaný denní vyměřovací základ,“ řekla Jana Maláčová pro ČTK. 
 
Dodala, že čím mladší dítě rodina má, tím větší šanci vyčerpat navýšený příspěvek bude mít. Teď podle ní 54 procent rodin čerpá rodičovskou 6 000 až 8 000 korun měsíčně. Nově by mohly tyto rodiny dostat až 12 000 korun. Návrh podle Maláčové přiznává zvýšený příspěvek až 80 procentům rodin s dítětem do čtyř let. Zvýšení by podle Maláčové stálo rozpočet 8,6 miliardy korun. 
 
 
„Chci, aby rodičovský příspěvek dostala co nejširší skupina lidí. Považuju za nejspravedlivější, aby se rodičák navýšil všem, kdo mají dítě mladší 4 let. A pokud se někdo ptá, kde na to vezmeme, je tu připravený návrh bankovní daně. Každý si bude muset vybrat. Jestli děti nebo banky,“ dodává Hamáček na facebooku. 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Barbora Richterová

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec si nechal zjistit chystanou Klausovu stranu. Pak se s Dienstbierem smáli, kdo je tu čučkař

14:54 Moravec si nechal zjistit chystanou Klausovu stranu. Pak se s Dienstbierem smáli, kdo je tu čučkař

Hosty druhé části nedělních Otázek Václava Moravce byli senátor Jiří Dienstbier z ČSSD a poslanci Ra…