Kdo Jardu zná, ten ví... Nové informace o Foldynovi. A humor z ČT

10.05.2018 7:10

O místopředsedu ČSSD Jaroslava Foldynu je teď velký zájem. Při návštěvě ruského motorkářského gangu Noční vlci v Praze se dostal do konfliktu s aktivistou Martinem Uhlířem. Padala i sprostá slova. Předseda ČSSD Jan Hamáček Foldynu vyzval, aby se omluvil. Ten to však odmítl. Odmítá se prý omlouvat lidem, kteří útočí na prezidenta, A co na jeho slova říkají kolegové z Foldynova domovského Ústeckého kraje? Nahlédněte.

Kdo Jardu zná, ten ví... Nové informace o Foldynovi. A humor z ČT
Foto: Vít Hassan
Popisek: Protiputinovský aktivista Martin Uhlíř slovně atakuje Jaroslava Foldynu, který doprovázel Noční vlky.
reklama

Server Lidovky.cz se zeptal sociálních demokratů z Ústeckého kraje, co si myslí o počínání svého kolegy, poslance a místopředsedy ČSSD Jaroslava Foldyny, který se dostal do křížku s aktivistou Martinem Uhlířem. Ten kritizoval ruský motorkářský gang Noční vlci, když projížděli Prahou. Ve slovní přestřelce mezi Foldynou a Uhlířem sáhl politik i ke sprostým slovům.

Anketa

Měl by být Miloš Zeman sesazen z funkce prezidenta?

11%
89%
hlasovalo: 21550 lidí

Podle děčínského zastupitele za ČSSD Františka Pelanta by se Foldyna měl trochu krotit. „Kdo zná Jardu, tak ví, že je divoch. To si nemusíme vyprávět. My jsme spolu o tom náhodou mluvili. Říkal jsem mu, že by se měl trochu krotit. Musí ukázat, že se umí ovládat,“ uvedl Pelant.

Foldynův kamarád, boxer Václav Němeček dodal, že Foldyna jako politik musí počítat s provokatéry a měl by držet nervy na uzdě. S prudkostí svého kolegy má zkušenosti také komunistický hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, který s Foldynou sedí v Radě Ústeckého kraje. „Pan Foldyna je boxer, tak některé jeho reakce jsou prudší,“ míní hejtman, který jinak svého náměstka považuje za férového kolegu. „Že se pan Foldyna jako motorkář přijel pozdravit s Nočními vlky, kteří jezdí po památnících padlých vojáků z druhé světové války a pokloní se jim, na tom bych neviděl nic špatného,“ dodal hejtman Bubeníček.

Šéf ČSSD v Ústeckém kraji Miroslav Andrt se svého kolegy naopak zastal. Nerozumí prý tomu, proč předseda ČSSD Jan Hamáček vyzval Foldynu k omluvě. „Můžu si myslet, že mohl mít mírnější reakci. Ale když jen reagoval, tak nevím, za co by se měl omlouvat. Neumím to posoudit,“ uvedl. Ani on ale nevidí nic špatného na tom, že se Foldyna stýká s Nočními vlky. Podle českého Ministerstva vnitra jde o gang s kriminálním pozadím, ale podle Andrta by se tím ČSSD neměla zabývat, protože jde o soukromou aktivitu poslance Foldny.

Předseda Hamáček už se ostatně od Foldynovy aktivity s Nočními vlky distancoval. Také statutární místopředseda ČSSD Jiří Zimola konstatoval, že to Foldyna přehnal.

Zástupce šéfredaktora zpravodajství ČT František Lutonský k tomu na sociální síti Twitter dodal, že se ČSSD dlouhodobě hlásí k neziskovému sektoru a chce ho podporovat. Prý by to někdo mohl Foldynovi připomenout.

„Někdo by mohl panu Foldynovi prozradit, že ČSSD, kde je místopředsedou, slíbila, že bude spolupracovat s neziskovými organizacemi, rozvine spolupráci s neziskovým sektorem a podpoří neziskové organizace. A to i buňka v Děčíně, kde je zastupitelem,“ napsal Lutonský.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mirek Kalousek má ďábelský plán. Fakt nemám strach, že bychom o něj přišli. Zeptali jsme se ve sněmovně a dozvěděli se o jeho „odchodu“ velmi zajímavé věci

16:46 Mirek Kalousek má ďábelský plán. Fakt nemám strach, že bychom o něj přišli. Zeptali jsme se ve sněmovně a dozvěděli se o jeho „odchodu“ velmi zajímavé věci

Konec Miroslava Kalouska v politice? Zkušení čeští političtí hráči tomu příliš nechtějí věřit. Parla…