Neshody mezi oběma státy panují jen v otázce zvládání migrace do EU, a to i po úterní návštěvě německého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera v Praze.
Dnešní rámec vzájemných vztahů tvoří pravidelná setkání na všech politických úrovních, spolupráce v EU a dalších mezinárodních organizacích a společné aktivity ve společenském životě. Funguje celá řada institucí a nadací, jejichž náplní je přeshraniční česko-německá spolupráce.
„Za konec doby ledové“ a novou kapitolu ve vztazích obou zemí označila německá média návštěvu předsedy bavorské vlády Horsta Seehofera v Praze v prosinci 2010, představitelé sudetských Němců tehdy mluvili o nutnosti budování důvěry.
Vloni v březnu byl v Bavorsku na první státní návštěvě premiér Bohuslav Sobotka a v květnu zase ministr kultury Daniel Herman jako vůbec první člen české vlády vystoupil na sudetoněmeckém sjezdu. Letos se tohoto sjezdu jako zatím nejvýše postavený český politik účastnil vicepremiér Pavel Bělobrádek. Prohlásil tam mimo jiné, že vyhánění lidí kvůli národnosti se už nesmí nikdy opakovat.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp