Kdysi se postavil Paroubkovi, dnes v ČT mluvil o kvalitě semene

09.08.2016 15:39

Novým šéfem Sexuologického ústavu se od září stane bývalý poslanec sociální demokracie Michal Pohanka. Píše o tom server iDNES.cz. Pohanka dnes na ČT24 pohovořil o plodnosti mužů.

Kdysi se postavil Paroubkovi, dnes v ČT mluvil o kvalitě semene
Foto: Hans Štembera
Popisek: Sex. Ilustrační fotografie.
reklama

„Plodnost mužů není tak špatná, jak bychom si mysleli. Zůstává stejná nebo se mírně zlepšuje,“ uvedl Pohanka, že se jedná o výsledky výzkumu, kterého se účastnili muži z Prahy a ze středních Čech. 

K výzkumu podle něj docházejí především mladí muži, kteří chtějí znát svůj spermiogram. To by ostatně doporučil všem. „Plodnost muže však nemusí souviset jen se spermiogramem. Existuje mnoho faktorů, které negativně ovlivňují spermiogenezi,“ zmínil. Ovlivňuje nás životní prostředí i stres. „Věk muže hraje roli, ale nijak zásadní. Dochází ke sníženému počtu spermií, ale jde především o kvalitu genetického materiálu,“ zmínil Pohanka. 

Pohanka, který vystřídá v čele Sexuologického ústavu 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy sexuologa Jaroslava Zvěřinu, byl jediným účastníkem výběrového řízení. V politické éře se proslavil zejména svým přestupem od ČSSD Jiřího Paroubka, čímž umožnil vznik vlády Mirka Topolánka (ODS). Zmiňován byl také v korupční kauze středočeského exhejtmana Davida Ratha (ČSSD). 

„Nějaké plány, co bych chtěl v ústavu změnit, samozřejmě mám, ale nebylo by fér říkat to předem, dřív než s těmi návrhy seznámím zaměstnance ústavu,“ řekl pro server iDNES.cz.

Původní text ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výsměch europoslanci Kolajovi za žalování do Bruselu: Soudruh Pirát, železná pěst komisařky Jourové. A paní učitelce to taky povíte?

8:47 Výsměch europoslanci Kolajovi za žalování do Bruselu: Soudruh Pirát, železná pěst komisařky Jourové. A paní učitelce to taky povíte?

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek ve svém facebookovém komentáři glosuje reakce odpůrců volby …