Když nám uteče uprchlík, kterého nám přidělí Brusel, vrátí nám ho a může přijít o dávky

24. 9. 2015 7:12

Posun v migrační krizi. Tak informují o úterním hlasování ministrů vnitra EU o přijetí kvót na přerozdělení běženců Lidové noviny. Povšimly si totiž toho, že výsledný unijní dokument dává každému státu osmadvacítky možnost si vybrat uprchlíky, které přijme.

Když nám uteče uprchlík, kterého nám přidělí Brusel, vrátí nám ho a může přijít o dávky
Foto: Peter Števkov
Popisek: Imigranti ve stanici Keléti

Jak však noviny podotýkají, je zakázáno tyto lidi diskriminovat, například podle jejich vyznání. Uprchlíci si na druhou stranu nebudou moci zvolit zemi sami, budou k danému státu přiděleni. V případě útěku do jiného státu dokonce mohou přijít o dávky. 

Evropští lídři včera v jednání pokračovali, nejdůležitějším bodem je dle nich nyní získání kontroly nad vnějšími hranicemi EU a také řešení chaotické situace ve státech plných konfliktů – v Sýrii a Iráku. „Agentury uvedly, že Evropská komise lídrům představila priority, o které by se Unie měla v příštím půlroce zasadit. A to rychlé ustavení týmů, které by pomáhaly registrovat žadatele o azyl, a posílení podpory členským zemím při ochraně vnější hranice schengenského prostoru. Summit měl posvětit miliardovou podporu programům OSN i státům, které se starají o uprchlíky na Blízkém východě, hlavně v Turecku,“ píší Lidové noviny.

I přestože Česko bylo rovněž proti kvótám, premiér Bohuslav Sobotka rozhodně nemá tak rázné ambice jako premiér Slovenska Robert Fico. Ten včera oznámil, že kvůli kvótám podá žalobu u soudu EU. Sobotka oproti tomu nechce jitřit atmosféru před dalším jednáním a raději se chce zasadit o řešení krize přímo v jejím centru. Zároveň dle požadavků české vlády je důležité také vybudování přijímacích středisek pro uprchlíky a předložení seznamu bezpečných zemí. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Eurošprcka a Dublin IV: Kalouskova věta o Czexitu vyvolala vážnou reakci

20:16 Eurošprcka a Dublin IV: Kalouskova věta o Czexitu vyvolala vážnou reakci

Po opuštění EU bychom v případě, že zůstaneme na evropském společném trhu, museli stejně dodržovat e…