Když zavolá strana, tak půjdu, ujistil kancléř Mynář

13.08.2013 16:45

Kancléř prezidenta republiky Vratislav Mynář stále váhá, zda bude kandidovat za Stranu práv občanů Zemanovce ve sněmovních volbách. „Když zavolá strana a lid, tak se zvednu a půjdu," sdělil s úsměvem v rozhovoru pro Mladou frontu dnes. Prozradil, že strana je pro něj srdeční záležitostí.

Když zavolá strana, tak půjdu, ujistil kancléř Mynář
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kancléř Vratislav Mynář

Mynář uvedl, že nesloží svou funkci v případě, že se nakonec rozhodne za SPOZ kandidovat. Učiní tak prý až tehdy, bude-li zvolen. Dodal, že o své případné kandidatuře s prezidentem republiky Milošem Zemanem zatím nemluvil.

Ve funkci prezidentského kancléře by podle svých slov zůstal i v případě, kdyby sháněl finanční prostředky pro SPOZ na volební kampaň. "Vím, že mi řeknete, že to nejde oddělit, ale já to nebudu shánět jako prezidentský kancléř," slíbil Mynář.

Od čerta k ďáblu lítat nebudu

V takovém případě by prý však svou práci kancléře nezanedbával. "Jiný případ je, pokud bych lítal po republice od čerta k ďáblu a vzal si týdenní dovolenou a sháněl veškeré sponzory pro naši volební kampaň. To je špatně a to nikdy dělat nebudu," podotkl s tím, že by se volební kampani SPOZu věnoval ve svém volném čase.

Zeman se ale už v březnu nechal slyšet, že „úřad kancléře prezidenta nemůže být používán k propagaci jakékoliv politické strany". Mynář opustil křeslo předsedy SPOZ a na jeho místo usedl Zdeněk Štengl.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nem

ministr financí

Pochybuji, že budete upřímný, ale zkusím to. Fakt myslíte, žě je Stanjura dobrý ministr financí? Nebyl byste vy 1000x lepší? Narozdíl od něj se ve financích vyznáte. Stanjura sestavuje nesmyslné rozpoty a predikce

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Výsměch Němcové: To jí zničili koupelnu? „Kachlovka“ na pranýři

21:45 Výsměch Němcové: To jí zničili koupelnu? „Kachlovka“ na pranýři

MONITORING SÍTÍ Senátorka Miroslava Němcová na sociální síti uvedla, že naši obrannou dohodu se Spoj…