Když zavolá strana, tak půjdu, ujistil kancléř Mynář

13.08.2013 16:45

Kancléř prezidenta republiky Vratislav Mynář stále váhá, zda bude kandidovat za Stranu práv občanů Zemanovce ve sněmovních volbách. „Když zavolá strana a lid, tak se zvednu a půjdu," sdělil s úsměvem v rozhovoru pro Mladou frontu dnes. Prozradil, že strana je pro něj srdeční záležitostí.

Když zavolá strana, tak půjdu, ujistil kancléř Mynář
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kancléř Vratislav Mynář

Mynář uvedl, že nesloží svou funkci v případě, že se nakonec rozhodne za SPOZ kandidovat. Učiní tak prý až tehdy, bude-li zvolen. Dodal, že o své případné kandidatuře s prezidentem republiky Milošem Zemanem zatím nemluvil.

Ve funkci prezidentského kancléře by podle svých slov zůstal i v případě, kdyby sháněl finanční prostředky pro SPOZ na volební kampaň. "Vím, že mi řeknete, že to nejde oddělit, ale já to nebudu shánět jako prezidentský kancléř," slíbil Mynář.

Od čerta k ďáblu lítat nebudu

V takovém případě by prý však svou práci kancléře nezanedbával. "Jiný případ je, pokud bych lítal po republice od čerta k ďáblu a vzal si týdenní dovolenou a sháněl veškeré sponzory pro naši volební kampaň. To je špatně a to nikdy dělat nebudu," podotkl s tím, že by se volební kampani SPOZu věnoval ve svém volném čase.

Zeman se ale už v březnu nechal slyšet, že „úřad kancléře prezidenta nemůže být používán k propagaci jakékoliv politické strany". Mynář opustil křeslo předsedy SPOZ a na jeho místo usedl Zdeněk Štengl.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nem

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ti s pendreky se už bojí. Žaloudík vystoupil, sál burácel

10:54 Ti s pendreky se už bojí. Žaloudík vystoupil, sál burácel

Dnes probíhá konference o dopadu covidu a s ním spojených následků na jedince i společnost. Konferen…