Klára Samková a Dominik Feri k tomu, co dělají muslimové v Evropě. Co dodat

25. 7. 2016 14:02

Advokátka Klára Samková a teplický radní Dominik Feri (TOP 09) se vyjádřili k současným událostem ve světě. O víkendu totiž došlo k třem tragickým činům v Německu, za nimiž stáli migranti. I z toho důvodu proto nehovořili o ničem jiném – o muslimech a integraci.

Klára Samková a Dominik Feri k tomu, co dělají muslimové v Evropě. Co dodat
Foto: Archiv DF
Popisek: Dominik Feri, radní města Teplice
reklama

Anketa

Který představitel by měl opustit svou funkci?

hlasovalo: 12723 lidí

Samková se dlouhodobě hlásí mezi odmítače migrantů. Jak ale říká, ráda by by byla slunkem. „95 % ‚odmítačů‘, které znám (a znám jich fááákt hodně!!!) je z vývoje situace naprosto nešťastná a nechce, aby to bylo tak, jak to je. Odmítá si však dávat klapky na oči a nevidět realitu takovou, jaká je: Totiž, že se musí opravdu situace řešit a nepropadat kognitivní disonanci. To, že zákon platí pro každého, že spravedlnost je nedělitelným veřejným statkem, jinak přestává fungovat, je fakt,“ podotýká Samková. Podle ní však slunka nastolila situaci, že zákony pro někoho neplatí. Korunou všeho je podle ní migrantské tažení, které je kompletně protizákonné. „To mi prostě hlava nebere! Tím, že ‚slunka‘ začala muslimům udělovat výjimku z právního řádu, způsobila stále se rozšiřující erozi celého právního řádu, kterou bude nutno nesmírně tvrdě zastavit,“ dodala Samková.

Odmítla také to, že by Češi zavírali dveře před trpícími. „Už před drahnou dobou (cca rok a více) jsem napsala, že v Čechách mají být přijata do péče jezídská děvčata z Mosulu, znásilněná tak, že nejsou schopna udržet svěrače. Můj názor sklidil velký ohlas. Výsledek? Pochybná neziskovka přivezla nějakých 100 křesťanů z Iráků, kterým nebylo vhod takřka nic a za měsíc či dva práskli do bot do Německa. Takže znovu – pomoc vždy, leč bez lobotomie pomáhajícím,“ řekla Samková.

Závěrem se také strefila do hudebníka Michaela Kocába, který byl i ministrem pro lidská práva. „Mám za sebou 25 let života v ČR, kdy na mě plival takřka celý národ, protože se ‚zastávám cikánů‘. Pikantní je, že nikdo ze ‚slunek‘ mi tehdy ruku nepodal, protože oni jezdili po kongresech a konferencích ‚řešit romskou problematiku‘, zatímco já jsem si vydělávala na živobytí – a ne lehce – a striktně jsem požadovala, aby Romové participovali na moci, tedy na možnosti řešení svých problémů. Což ‚slunka‘ do jednoho, s Michaelem Kocábem v čele, odmítla a zničila, protože oni jsou ti ‚študovaní a znalí‘, zatímco Romové jsou blbové a nevědí, co je pro ně dobré,“ podotkla advokátka s tím, že právě v tomto vidí ten úplně nejzásadnější problém – věčnou intelektuální nadřazenost, jež je naprosto nesnesitelná.

K migrantům a islamistům se vyjádřil také radní Feri. „Kdybych měl za každý vyřčený ‚Koukněte se, jak to dopadlo s imigrantama ve Francii, tohle v ČR nechceme!‘ desetikorunu, mohl bych si půjčit všechny nákupní vozejky světa,“ podotkl.

„Jako by si snad přívrženci protiuprchlických spolků mysleli, že pouze oni znají supertajné informace o existenci chudinských přistěhovaleckých čtvrtí ve Francii, kde je vysoká míra kriminality, kde namnoze její obyvatelé neumí francouzsky, a kam ‚bílý muž‘ chodí, jen když musí,“ poznamenává dále Feri a ptá se, jak si někdo může myslet, že toto sluníčkáři chtějí? „Ne, věta ‚Koukněte se, jak to dopadlo ve Francii!‘ není argumentem, ale argumentačním faulem. Argumentačním faulem, na nějž je nutno reagovat slovy: ‚Jak to dopadlo ve Francii? Nedobře, vlivem neintegrování nově příchozích do francouzské společnosti. Ale to neznamená, že integrace není možná,‘“ uzavřel Feri se slovy, že neodmítá uprchlíky, ale odmítá nedůslednou integraci. 

Celý příspěvek Dominika Feriho:

Kdybych měl za každý vyřčený "Koukněte se jak to dopadlo s imigrantama ve Francii, tohle v ČR nechceme!" desetikorunu, mohl bych si půjčit všechny nákupní vozejky světa.

Jako by si snad přívrženci protiuprchlických spolků mysleli, že pouze oni znají supertajné informace o existenci chudinských přistěhovaleckých čtvrtí ve Francii, kde je vysoká míra kriminality, kde namnoze její obyvatelé neumí francouzsky, a kam "bílý muž" chodí jen když musí.

Jak si ale někdo může myslet, že tohle "sluníčkáři" chtějí? Ne, věta "Koukněte se jak to dopadlo ve Francii!" není argumentem, ale argumentačním faulem. Argumentačním faulem, na nějž je nutno reagovat slovy: "Jak to dopadlo ve Francii? Nedobře, vlivem neintegrování nově příchozích do francouzské společnosti. Ale to neznamená, že integrace není možná."

Jinými slovy: Neodmítám uprchlíky, ale odmítám nedůslednou integraci.

Celý příspěvek Kláry Samkové:

Oproti panu Martin Jaros bych k "odmítačům", ke kterým se hlásím, měla dvě, dle mého názoru dost zásadní připomínky:
1) My takoví NECHCEME BÝT - MY BYCHOM RÁDI BYLI SLUNKY!!! 95% "odmítačů", které znám (a znám jich fááákt hodně!!!) je z vývoje situace naprosto nešťastná a nechce, aby to bylo tak, jak to je. Odmítá si však dávat klapky na oči a nevidět realitu takovou, jaká je: totiž, že se musí opravdu situace řešit a nepropadat kognitivní disonanci. To, že zákon platí pro každého, že spravedlnost je nedělitelným veřejným statkem, jinak přestává fungovat, je fakt. V Evropě ale právě "slunka" nastolila situaci, že zákony pro někoho neplatí. Přesně, jak to Martin Jaros psal o té ženské obřízce. Totéž totiž platí pro pohlavní styk s nezletilými, mnohoženství, obecně postoj islámu k ženám a jeho naprostou netolerantnost k jiným náboženstvím. Korunou toho je celé to "migrantské tažení", které je kompletně protizákonné a samotný zákonodárce - evropské státy a Evropská unie, toto dovoluje - totální popření vlastních zákonů!!! To mi prostě hlava nebere! Tím, že "slunka" začala muslimům udělovat výjimku z právního řádu, způsobila stále se rozšiřující erozi celého právního řádu, kterou bude nutno nesmírně tvrdě zastavit: ještě tvrději, než píšete VyMartin Jaros. Abych to shrnula: v Evropě Katar naruby a není o čem se bavit.
2) Vůbec není a ani nemůže být řeči o "tvrdosti srdcí" Čechů. Jen prostě ze sebe odmítají dělat idioty, viz výše. Vezměte si, kolik se vybere peněz při jakékoliv přírodní katastrofě. Jak lidé dobrovolně pomáhají, od sbírání debilních víček (taky sbírám) přes sbírky na dětské domovy a kde co dalšího. Tak se hajzlové prostě nechovají. Úplně naprosto odmítám, že by Češi zavírali dveře před trpícími. Už před drahnou dobou (cca rok a více) jsem napsala, že v Čechách mají být přijata do péče jezídská děvčata z Mosulu, znásilněná tak, že nejsou schopny udržet svěrače. Můj názor (pls., berte jej jako příklad, obdobných byla celá řada) sklidil velký ohlas. Výsledek? Pochybná neziskovka přivezla nějakých 100 křesťanů z Iráků, kterým nebylo vhod takřka nic a za měsíc či dva práskli do bot do Německa. Takže znovu - pomoc vždy, leč bez lobotomile pomáhajícím, pls...

Inu a co tak na závěr: mám sedmnctiletou dceru poloromského původu. Mám za sebou 25 let života v ČR, kdy na mě plival takřka celý národ, protože se "zastávám cikánů". Pikantní je, že nikdo ze "slunek" mi tehdy ruku nepodal, protože oni jezdili po kongresech a konferencích "řešit romskou problematiku", zatímco já jsem si vydělávala na živobytí - a ne lehce - a striktně jsem požadovala, aby Romové participovali na moci, tedy na možnosti řešení svých problémů. Což "slunka" do jednoho, s Michael Kocáb v čele, odmítla a zničila, protože oni jsou ti "študovaní" a znalí", zatímco Romové jsou blbové a nevědí, co je pro ně dobré.A právě v tom totiž vidím ten úplně nejzásadnější problém, který "odmítači" se "slunky" mají, totiž tu jejich věčnou intelektuální nadřazenost. Ta je totiž naprosto nesnesitelná., Tak se nedivte, že "odmítači" bouchaj a posílaj "slunka" do prdele. Protože když k vám někdo přistupuje apriori s tím, že vy jste polodementní ubožáček, který může tak akorát mlčet a vzývat Dokonalé a Osvícené,kteří rozhodnou, co je pro vás dobré, tak to prostě nejde. Přečtěte si, pane Martin Jaros, ten článek Tomáš Sedláček ještě jednou. A dejte si ruku na srdce: opravdu, skutečně nevidíte v jeho slovech ani kousek pohrdání námi, bílým ubohým plebsem, který to stípko na Harvardu či kde prostě nedostal?

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ulevuji husté dopravě, těší Richterovou. Jezdí Prahou do práce na kole

21:06 Ulevuji husté dopravě, těší Richterovou. Jezdí Prahou do práce na kole

Pirátská poslankyně Olga Richterová se přihlásila do letošního projektu Do práce na kole. A právě o …