Samková se dlouhodobě hlásí mezi odmítače migrantů. Jak ale říká, ráda by by byla slunkem. „95 % ‚odmítačů‘, které znám (a znám jich fááákt hodně!!!) je z vývoje situace naprosto nešťastná a nechce, aby to bylo tak, jak to je. Odmítá si však dávat klapky na oči a nevidět realitu takovou, jaká je: Totiž, že se musí opravdu situace řešit a nepropadat kognitivní disonanci. To, že zákon platí pro každého, že spravedlnost je nedělitelným veřejným statkem, jinak přestává fungovat, je fakt,“ podotýká Samková. Podle ní však slunka nastolila situaci, že zákony pro někoho neplatí. Korunou všeho je podle ní migrantské tažení, které je kompletně protizákonné. „To mi prostě hlava nebere! Tím, že ‚slunka‘ začala muslimům udělovat výjimku z právního řádu, způsobila stále se rozšiřující erozi celého právního řádu, kterou bude nutno nesmírně tvrdě zastavit,“ dodala Samková.
Odmítla také to, že by Češi zavírali dveře před trpícími. „Už před drahnou dobou (cca rok a více) jsem napsala, že v Čechách mají být přijata do péče jezídská děvčata z Mosulu, znásilněná tak, že nejsou schopna udržet svěrače. Můj názor sklidil velký ohlas. Výsledek? Pochybná neziskovka přivezla nějakých 100 křesťanů z Iráků, kterým nebylo vhod takřka nic a za měsíc či dva práskli do bot do Německa. Takže znovu – pomoc vždy, leč bez lobotomie pomáhajícím,“ řekla Samková.
Závěrem se také strefila do hudebníka Michaela Kocába, který byl i ministrem pro lidská práva. „Mám za sebou 25 let života v ČR, kdy na mě plival takřka celý národ, protože se ‚zastávám cikánů‘. Pikantní je, že nikdo ze ‚slunek‘ mi tehdy ruku nepodal, protože oni jezdili po kongresech a konferencích ‚řešit romskou problematiku‘, zatímco já jsem si vydělávala na živobytí – a ne lehce – a striktně jsem požadovala, aby Romové participovali na moci, tedy na možnosti řešení svých problémů. Což ‚slunka‘ do jednoho, s Michaelem Kocábem v čele, odmítla a zničila, protože oni jsou ti ‚študovaní a znalí‘, zatímco Romové jsou blbové a nevědí, co je pro ně dobré,“ podotkla advokátka s tím, že právě v tomto vidí ten úplně nejzásadnější problém – věčnou intelektuální nadřazenost, jež je naprosto nesnesitelná.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
Euro
Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...
Další články z rubriky
20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili
Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…
- 13:33 Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU
- 10:30 „Teď se může stát cokoliv.“ Po žalobě Pavla na vládu
- 4:46 „Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci
- 21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu
- 17:50 Chcíplá stávka. Vyrazí do boje za ČT kádry od Jourové?


