Klaus ml. trhal aktivisty na kusy. Chtějí nás zničit! Zazněl tvrdý vzkaz

13. 11. 2019 14:31

Studenti Filozofické fakulty UK uspořádali noční okupační stávku. Rádi by přiměli společnost zintenzivnit boj za lepší klima. K instituci, k níž by jako studenti měli projevovat úctu, se během stávky chovali poněkud nehezky. Celkové škody bude fakulta teprve vyčíslovat. Václav Klaus mladší (Trikolóra) a šéfredaktor MD Dnes Jaroslav Ples na stávkujících nenechali nit suchou.

Klaus ml. trhal aktivisty na kusy. Chtějí nás zničit! Zazněl tvrdý vzkaz
Foto: Hans Štembera
Popisek: Slavnostní představení nové parlamentní strany Trikolora bývalého poslance ODS Václava Klause mladšího
reklama

Studenti Filozofické fakulty Univerzity Karlovy vyhlásili okupační stávku své domovské vzdělávací instituce a v noci z úterka na středu budovu opravdu okupovali. Protestní akce má pokračovat i po většinu středy, studenti se však z Filozofické fakulty přesunou k Rektorátu, kde vysloví požadavek na odchod rektora Tomáše Zimy z funkce.

Anketa

Má předseda ÚS Pavel Rychetský vaši důvěru?

7%
93%
hlasovalo: 27950 lidí

Až stávka skončí, budeme sčítat škody a opravovat je. Také pro lidi odpovídající za bezpečnost budovy to nebylo snadné, za což mohla absolutní nekomunikace ze strany stávkujících,“ prohlásil proděkan s tím, že když se vedení školy snažilo se studenty o stávce promluvit, dokola opakovali, že za stávku nikdo z nich neodpovídá. A to je – zvláště v případě, že by se během akce něco přihodilo – problém.

Studenti dávali najevo, že nejde o stávku proti Filozofické fakultě, ale za lepší klima. To však nic nemění na tom, že při tvorbě transparentů poškodili podlahu v budově a omítku.

„Škody budeme ještě počítat, až stávka skončí. Víme o strhaných omítkách, u pomalované podlahy zatím nevíme, jak půjde vyčistit. Jsou to relativně velké náklady na lidskou práci, aniž bych to chtěl jakkoliv dramatizovat,“ uvedl Soukup.

Poslanec Václav Klaus mladší ke stávce poznamenal, že studentům nejde o nic menšího než o zničení západní civilizace. Odvolal se přitom na prohlášení konzervativní protrumpovské komentátorky Candace Owens, která prohlásila, že bojovníci za zlepšení klimatu nejsou liberálové, ale američtí komunisté, kteří si přejí zničit západní civilizaci.

Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl doplnil, že pokud má z Filozofické fakulty UK vzejít elita společnosti, pak „bůh s námi“. Se studentskými hesly, že je třeba změnit systém, nikoli klima, už se prý Plesl nediví, že došlo k únoru 1948. Zaznamenal např. heslo „Více podzimu, méně kapitalismu“. „Lepší heslo si 30 let po pádu komunismu Havlovy děti vymyslet nemohly,“ poznamenal k tomu Plesl, který okupační stávku považuje za „otřesnou“.

Jaroslav Plesl komentuje stávku na FF UK

Jaroslav Plesl komentuje stávku na FF UK

Jaroslav Plesl komentuje stávku na FF UK

Jaroslav Plesl komentuje stávku na FF UK

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ta verbež nás zničila. Kašle, prská, chlastá. Blatný, přijeď! „Covid-díra“ Česka, kterou Praha nezná

19:22 Ta verbež nás zničila. Kašle, prská, chlastá. Blatný, přijeď! „Covid-díra“ Česka, kterou Praha nezná

REPORTÁŽ Jak poznáte Ukrajince, Moldavana či Rumuna? Kašle a prská kolem sebe, hadřík v podobě někol…