Klaus ve Sněmovně srovnal nápad EU s posíláním Židů do transportu. Pak naklusal Fiala a omlouval se za něj

12.03.2019 18:46 | Zprávy
autor: mp

Poslanecká sněmovna dnes jednala o možných změnách v zákoně o ochraně osobních údajů. Navrhovaná změna zákona souvisí s nařízením Evropské unie o ochraně osobních údajů známým pod zkratkou GDPR. Když dostal slovo poslanec ODS Václav Klaus mladší, pronesl u řečnického pultíku tak výbušné věty, že se za ně později předseda ODS Petr Fiala raději omluvil.

Klaus ve Sněmovně srovnal nápad EU s posíláním Židů do transportu. Pak naklusal Fiala a omlouval se za něj
Foto: screen: ČT24
Popisek: Václav Klaus mladší při svém vystoupení v Poslanecké sněmovně

Poslanci řešili dnes mimo jiné také zákon o ochraně osobních údajů. Senátoři jim totiž tento zákon vrátili s tím, že orgány veřejné moci by nemusely platit pokuty, pokud by zákon o ochraně osobních údajů porušily.

Ke změně zákona se rozjela živá debata, do které se zapojil i pirátský poslanec Ondřej Profant, který návrh senátorů označil za nesmysl. „Myslím si, že senátní verze je úplně nesmyslná. Přece nemůžeme tady dávat pokuty podle výše obratu soukromým subjektům a pak tu veřejnou správu ignorovat,“ prohlásil Profant. Pokud by Sněmovna přijala senátní úpravu, tak by podle Piráta narušila princip rovnosti všech subjektů před zákonem.

V tu chvíli se neudržel Václav Klaus mladší a udeřil. „K panu kolegovi Profantovi vaším prostřednictvím – představte si, že jsou lidé, kteří nějaké GDPR nechtějí vůbec. Vůbec. Považujeme to za naprosto nesmyslný, špatný krok, který reguluje další věci, které dosud regulovány nebyly, buzeruje školy, nemocnice, soukromé podnikatele, každého. Takže z toho důvodu podpoříme aspoň to, kde se co nejvíce komukoli uleví, aby to na něj nedopadalo. Takže tady neříkejte, co je nesmysl, anebo není. My to prostě vidíme jinak. Vy chcete další kraviny typu GDPR. My je nechceme, tak to chceme aspoň zmírnit. To je celé,“ vypálil Klaus.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…