Koalice se pohádala kvůli odpadu. Brabec prý zkoušel tajný přílepek, ale ČSSD mu na to přišla

20.06.2014 19:12

Hnutí ANO v pátek rezignovalo na svůj úmysl zdražit dvojnásobně poplatek za skládkování, píše server Echo24.cz. S plánem přišel poslanec Ladislav Okleštěk, který jím chtěl doplnit bruselskou normu o elektrošrotu. To ale vyvolalo ostrý nesouhlas ze strany ČSSD.

Koalice se pohádala kvůli odpadu. Brabec prý zkoušel tajný přílepek, ale ČSSD mu na to přišla
Foto: tan
Popisek: Skládka, ilustarční foto

Oklešťkův nápad se zalíbil ministrovi životního prostředí a jeho stranickému kolegovi z ANO Richardu Brabcovi. „Připadá vám v pořádku, že k zásadní změně systému likvidace odpadů dojde kvůli podloudnému přílepku, který navrhl a předložil váš kolega Okleštěk? Je tohle opravdu ten způsob, jak zlepšit vládu v naší zemi?“ pustil se ve sněmovně do koaličního partnera sociální demokrat Jan Birke.

ANO obešlo legislativní proces

Kvůli silnému odporu ČSSD nakonec Brabec s Oklešťkem ustoupili. Byla tak schválena jen původní verze, která přišla z Bruselu. „Vzali jsme v úvahu celou debatu, která se vedla v rámci druhého čtení, celou řadu dalších debat s odborníky a i po dohodě s kolegou Oklešťkem a i dalšími kolegy jsme se rozhodli, že nepodpoříme pozměňovací návrhy,“ komentoval ústupek hnutí ANO Brabec.

„Já jako starosta nebudu zvyšovat poplatky jen proto, že je tu nějaký umělý tlak,“ vysvětloval nespokojenost s Brbacovým „přílepkem“ Birke. „Přesto, že je ANO koaliční partner, tak jsem to musel napadnout. Oni obešli legislativní proces. A to se prostě v koalici nedělá,“ dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: lze

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nejdříve škodolibé poznámky, teď jedna omluva za druhou. Čižinský, Pekarová Adamová a další šířili lež a doplatili na to

19:55 Nejdříve škodolibé poznámky, teď jedna omluva za druhou. Čižinský, Pekarová Adamová a další šířili lež a doplatili na to

Některým poslancům přišla z e-mailu předsedy SPD Tomia Okamury speciální vánoční nabídka, že si prý …