Kdo to řídí? Holec o tlaku opozice a Pavla na Babiše. Jde o velké peníze

12.03.2026 20:35 | Monitoring

Komentátor Petr Holec se opřel do opozice a jí spřízněných médií, která podle něj vytvářejí tlak na vládu v otázce výdajů na zbrojení. Tvrdí, že cílem je přimět kabinet, aby pokračoval v politice předchozí vlády Petra Fialy.

Kdo to řídí? Holec o tlaku opozice a Pavla na Babiše. Jde o velké peníze
Foto: Repro XTV
Popisek: Petr Holec

Komentátor Petr Holec ve svém textu tvrdí, že opozice a její média se nedokážou smířit s výsledkem voleb a snaží se prosazovat svůj vliv jinými cestami. Kromě svého prezidenta Petra Pavla klidně i s pomocí „cizí moci“. 

Jako příklad zmiňuje vystoupení amerického velvyslance v Česku Nicholase Merricka, který na konferenci Naše bezpečnost v Praze české vládě naznačil, že si nemůže výdaje na obranu určovat sama.  Aby velvyslanec ukázal, „že stojí na správné straně“, ochotně citoval opoziční údaje o výdajích na obranu. Podle Holce jde přitom o „správně cinknutý neboli podhodnocený údaj“, aby vyšel pod dvě procenta HDP, k nimž se Česko v rámci NATO zavázalo.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Že PePa zná jenom zbrojení a násilí je logické, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseJaroslav z Bystřice , 13.03.2026 6:48:16
že má rád peníze je vidět na bezprecedentním příjmu pro manželku. Proč bychom ale měli jako ČR zbrojit masivně nedává smysl. Naši zemičku sI velké státy mohou vojensky NAMAZAT NA CHLEBA bez ohledu na sílu naší armády KDYKOLIV. Pro nás má smysl mít armádu a vyzbrojení takové, abychom byli schopni odolat případným malým pohraničním provokacím a hlavně zabránit nelegální imigraci. Naše účast v NATO a jejich zahraničních akcích nás jen vystavuje riziku odvety ve formě teroristických akcí.

|  24 |  0

Další články z rubriky

Zeptejte se Pavla. Babiše rozesmál novinář

16:28 Zeptejte se Pavla. Babiše rozesmál novinář

Premiér Andrej Babiš, který se ve čtvrtek účastní v Polsku Konference k obnově Ukrajiny, se krátce v…