Senátor Graham o vyslání pozemních sil do Íránu

13.03.2026 8:38 | Monitoring
autor: Miloš Polák

V Íránu se válčí už dva týdny. V důsledku války rostou ceny ropy na světových trzích a americký ministr financí Scott Bessent říká, že Američané na tom dlouhodobě vydělají. Izraelci vyhlížejí pád íránského režimu. Americký senátor Lindsey Graham promluvil o nasazení amerických pozemních sil přímo v Íránu. A naznačil, kdy válka skončí.

Senátor Graham o vyslání pozemních sil do Íránu
Foto: X/Vivid.
Popisek: Izraelský útok na Írán

Válka v Íránu trvá dva týdny a jak Američané a Izraelci na jedné straně, tak Íránci na straně druhé slibují, že budou jednat tvrdě. Současný íránský duchovní vůdce Modžtaba Chámeneí přislíbil, že pomstí mučedníky, a izraelský premiér Benjamin Netanjahu konstatoval, že režimy se mění tak, že se hroutí zevnitř. Ale Izraelci jsou připraveni této věci napomoci.

Nebudu podrobně popisovat kroky, které podnikáme. Vytváříme optimální podmínky pro svržení režimu, ale nepopírám, že vám nemohu s jistotou říci, že íránský lid režim svrhne – režimy se hroutí zevnitř,“ řekl Netanjahu. „Ale rozhodně můžeme pomoci a pomáháme.“ Izraelského premiéra citovala agentura Reuters.

V důsledku války došlo také ke zvýšení cen ropy na světových trzích. Mluvčí íránského vojenského velení ve středu uvedl, že by se svět měl připravit na ceny ropy 200 dolarů za barel. Americký ministr financí Scott Bessent Američanům sdělil, že jde o krátkodobý šok, na kterém z dlouhodobého hlediska Spojené státy vydělají. „V dlouhodobém horizontu povede k obrovskému přínosu pro náš národ a ekonomiku,“ zdůraznil ministr.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Amíci a Židé, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseAch jo (bls1) , 13.03.2026 9:18:53
se vůbec netají tím, že všechno musí být výhodné pro ně, i kdyby kvůli tomu mělo pochcípat spousta (jiných) lidí. Přesto je v tom většina Čechů podporuje.

|  14 |  0

Další články z rubriky

Uvázat Pavla na řetěz. Holec má výzvu pro Babiše

15:39 Uvázat Pavla na řetěz. Holec má výzvu pro Babiše

Spor o účast prezidenta Petra Pavla na červencovém summitu NATO v Ankaře dál vyvolává silné emoce. P…