Koaliční rada má jednat o dluhopisech i chystaných zákonech

13.03.2017 6:22

Po dnešním jednání kabinetu se sejdou lídři ČSSD, ANO a KDU-ČSL. Premiér a znovuzvolený předseda ČSSD Bohuslav Sobotka se chce na koaliční radě znovu ptát, jak finanční správa prověřila zdanění výnosů z korunových dluhopisů. Současný ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš je v minulosti koupil od společnosti Agrofert, kterou tehdy vlastnil. Zástupci vládních stran mají kromě toho probírat i některé chystané zákony.

Koaliční rada má jednat o dluhopisech i chystaných zákonech
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka na volebním sjezdu v Brně
reklama

Babiš už dříve Sobotkovi napsal, že daňová správa se kontrolou možných daňových úniků v této souvislosti zabývat nebude. Sobotka to považuje za nedostatečné. Podle sněmovního rozpočtového výboru existuje podezření, že při emisích dluhopisů mohli někteří emitenti a jejich vlastníci zneužít daňové zákony.

Babiš dluhopisy koupil za téměř 1,5 miliardy korun. Vzhledem k podmínkám v zákoně nepodléhal jejich úrokový výnos zdanění. Babiš také čelil podezření, že na jejich nákup neměl dost peněz, což ale odmítl. V pátek svoje tvrzení podložil dvěma zprávami auditorů.

Lidovci dnes chtějí s koaličními partnery probrat přípravu stavebního zákona, zahraniční rozvojovou pomoc či koncepci rodinné politiky. Sociální demokraté plánují debatu o otevírání trhu veřejných služeb v přepravě cestujících v oblasti dálkové a nadregionální dopravy. Hnutí ANO počítá s připomínkami k návrhům zákonů o státní sociální podpoře, zaměstnanosti a důchodovém pojištění z dílny ministerstva práce a sociálních věcí. Chtějí jednat také o chystané novele zákona o rozpočtovém určení daní.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A brzdí. Ilona Csáková pod tlakem. Stejně si ji vychutnali

12:01 A brzdí. Ilona Csáková pod tlakem. Stejně si ji vychutnali

Zpěvačka Ilona Csáková se opřela do Andreje Babiše, že se chlubí lékem Ivermektinem, který prosazova…