Koblihou vám zavřu hubu, premiérem brzo budu. VIDEO ze včerejší akce, ze kterého puknete smíchy

11.05.2017 8:51

Ze svých dojmů ze včerejší demonstrace v krajských městech s názvem Proč? Proto!, jež se vymezovala proti ministru financí Andreji Babišovi a prezidentu Miloši Zemanovi, se na svém facebookovém profilu vypsali občanský aktivista Tomáš Peszynski a Klára Novotná.

Koblihou vám zavřu hubu, premiérem brzo budu. VIDEO ze včerejší akce, ze kterého puknete smíchy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace proti Andreji Babišovi nazvaná Proč? Proto!
reklama

„Ze včerejší akce jsem byla úplně nadšena. Organizátorům – klobouk dolů. Tolik lidí po celé zemi se sešlo, aby dali najevo svůj názor. A teď jak čtu všechny ty komentáře k různým příspěvkům, tak to je hnus,“ pozastavila se Novotná s tím, že se například dočetla, že ti lidé tam byli zaplacení. „Tak kde mám svý prachy?“ zeptala se. „Nechali se zmanipulovat jak v roce 1989. Z toho bude průšvih,“ přečetla si také a dodala, že pán asi fandí Rusku. „Je to kampaň ČSSD,“ slyšela rovněž s tím, že přišli ti, co protestovali proti EET, protože už nemohou krást. „Jako vážně? To jsou někteří lidé opravdu tak zabedněni? Nenapadlo je se zamyslet, ze možná opravdu někde bude problém, když se sešly desetitisíce lidi po celé ČR?“ zakončila svůj příspěvek otázkou.

„Ten model, že na dnešní demonstraci byli různí politici, ale všichni byli v davu diváků a měli možnost si s diváky popovídat z očí do očí místo projevů na pódiu, se mi líbí. Mohli bychom zavést takovou hezkou novou tradici. Já si rozhodně nemyslím, že politici jsou prašiví, ale podle mě my občané máme dělat takové akce. My občané máme tvořit poptávku, kterou mají politici řešit. Podle mě je to správné, logické a průhledné. Na pódium nebyl vpuštěn žádný politik, zato pod pódiem panoval opravdový pluralismus. Byli tam zástupci různých stran od TOPkařů, přes ČSSD, Zelené, Piráty až po ultralevičáky,“ uvedl Peszynski a mimo jiné také sdílel video, na němž jsou k vidění koblihová mávátka. Těmi se protestovali proti Babišovi, jenž právě v předvolebních kampaních rozdával koblihy. 

Anketa

Na stole jsou dle tisku tři scénáře. Který chcete?

hlasovalo: 10406 lidí

Na videu je zároveň také imitátor, který přišel na demonstraci v Brně a velmi věrně parodoval právě Babiše. „Tak já si myslím, že už bylo řečeno dost. Koblihou vám zavřu hubu, premiérem brzo budu. Nejsem zlý člověk, je to kampaň vedená proti mně. Já to odmítám,“ uvedl imitátor. „Jsem hodný člověk, který donesl koblihy a nikdo si nevzal ani jednu. Asi jste na tom dobře, když nemáte hlad. U voleb mějte rozum a volte někoho normálního a ne mě,“ řekl za jásotu přítomných.

Celý příspěvek Kláry Novotné

Ze včerejší akce jsem byla úplně nadšena. Organizátorum – klobouk dolu. Tolik lidi po cele zemi se sešlo, aby dali najevo svůj názor. A teď jak čtu všechny ty komentáře k různým příspěvkům, tak to je hnus:
,,Ty lidi tam jsou zaplaceny" - tak kde mám svy prachy?? :D 
,,Nechali se zmanipulovat jak v 89. Z toho bude průšvih" - pan asi fandí Rusku 
,,Je to kampaň ČSSD" - no jistě! To je proti mne kampaň toto :D 
,,Ty co protestovali proti EET jsou tam, protože už nemůžou krást" - samozřejmě :D :D
JAKO VÁŽNĚ???!!! To jsou někteří lidé opravdu tak zabedneni? Nenapadlo je se zamyslet, ze možná opravdu někde bude problém, když se sešli desetitisíce lidi po cele ČR?

Celý příspěvek Tomáše Peszynskiho: 

Ten model, že na dnešní demonstraci byli různí politici, ale všichni byli v davu diváků a měli možnost si s diváky popovídat z očí do očí místo projevů na podiu se mi líbí.. Mohli bychom zavést takovou hezkou novou tradici.. 
já si rozhodně nemyslím, že politici sou prašiví, ale podle mě my občané máme dělat takové akce.. my občanéí máme tvořit poptávku, kterou mají politici řešit.. Podle mě je to správné, logické a průhledné.. 
Na podium nebyl vpuštěn žádný politik, za to pod podiem pánovoala opravdový pluralismus.. Byli tam zástupce různých stran od TOPkařů, pře ČSSD, Zelené, Piráty až po ultralevičáky..

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co tím Kolaja sleduje? Dusno kolem „udávání“ v Bruselu. Advokátka má pochyby

15:19 Co tím Kolaja sleduje? Dusno kolem „udávání“ v Bruselu. Advokátka má pochyby

Advokátka Monika Čírtková se zaměřila na reakci pirátské europoslance Marcela Kolaji, který komentov…