Někteří Romové se o přízeň voličů ucházejí za jiné strany. Zájem o letošní volby je ale podle Miroslava Brože ze sdružení Konexe mezi Romy malý. V Česku žijí i početné skupiny cizinců, a to třeba z Ukrajiny či Vietnamu. Volit ale mohou jen ti s českým občanstvím.
Zdravotně postižení se podle Krásy zajímají o volby přibližně stejně jako zbytek populace. Očekává, že jejich účast bude možná o trochu nižší, ale neměl by to být velký rozdíl. „Samozřejmě si uvědomují, že ten výsledek voleb také má vliv na to, jakou budou mít podporu a zastání,“ vysvětlil. Pro lidi se zdravotním postižením je velmi důležité, aby v prioritách nové vlády byla také problematika hendikepovaných.
Podle Krásy inklinují zdravotně postižení většinou spíš k levici, někteří ale volí i pravici či nově vzniklé protestní strany. Národní rada osob se zdravotním postižením vydala minulý týden ve svém časopise některé pasáže volebních programů deseti hlavních stran, které se týkají problematiky lidí se zdravotním postižením. „Čtenáři našeho časopisu Mosty pro integraci si mohou sami rozhodnout, jak to oni vidí,“ řekl předseda rady.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp