„Válka v zemi vytvořila zřejmě půdu pro to, že se v mocenských vztazích ukrajinského hospodářství dějí věci dříve jen těžko myslitelné,“ začíná svoji sondu mezi ukrajinské oligarchy Podaný. Zářným příkladem prý mohou být útoky proti zatím nejbohatšímu a svým způsobem nejmocnějšímu Ukrajinci Rinatu Achmetovovi.
Těžký život Rinata Achmetova
Ten prý ještě loni platil za hlavního financiéra prezidenta Viktora Janukovyče. Po jeho sesazení a úprku ze země vsadil Achmetov na východoukrajinské separatisty, které měl financovat, a také si pohrával s myšlenkou na federalizaci Ukrajiny. V květnu pak předvedl další obrat, když začal vzývat jednotu své země. A tím si prý nadělal nepřátele na obou stranách barikády. Vládu v Kyjevě rozezlil podporou mírového řešení krize, když trval na jednání se separatisty. Šéfové samozvané Doněcké lidové republiky mu za odmítnutí jejich výzvy, aby neplatil daně Kyjevu, nýbrž jim, začali hrozit, že jeho majetky znárodní.
Větev mu ale podle Podaného nepodřezávají jen domobranci, kteří si brousí zuby na jeho bohatství. Do útočného postoje se prý proti němu stavějí i jeho kolegové oligarchové.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: luš