Komentátor Pečinka na rovinu: Mrtví padnou na vrub Babiše

02.01.2021 14:35

Konzervativní komentátor Bohumil Pečinka zhodnotil novoroční projev předsedy vlády Andreje Babiše (ANO). Ač to prý byl dobře připravený projev, nedokázal podle Pečinky zastřít jednu věc. Že vláda Andreje Babiše selhala v přípravě plošného očkování obyvatelstva proti nemoci covid-19 a že lidé, kteří ve spojitosti s nemocí covid 19 zemřou po schválení vakcíny, zemřou kvůli selhání Babišovy vlády.

Komentátor Pečinka na rovinu: Mrtví padnou na vrub Babiše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohumil Pečinka
reklama

Bohumil Pečinka v textu pro Reflex.cz napsal, že tým připravil Andreji Babišovi projev plný emocí, ale na samotném premiérovi prý bylo vidět, že nevěří tomu, co sám říká, takže nakonec všechno vyznělo na prázdno.

Stačí se prý zamyslet nad slovy premiéra o tom, že Česko musí chránit ohrožené skupiny, především nejstarší občany. V praxi však všichni vidí, že zatímco v Izraeli se vakcínou proti koronaviru v této době očkuje na půl milionu lidí, v Česku to bylo jen pár tisíc lidí. Ten rozdíl je do očí bijící.

„Situace je dnes následující. Česká vláda zanedbala přípravu na masovou vakcinaci obyvatel, i když viděla, že právě tohle bude koncovka celé krize. Na poslední chvíli všechno hodila na páteřní síť nemocnic, které byly už tak přetížené pacienty na covid-19. Jejich ředitelé zase zareagovali tím, že drasticky omezili výkony v nemocnicích. Tady se už nehraje jen o potenciálně mrtvé ‚babičky a dědečky‘, ale i ztráty způsobené neposkytováním lékařské péče ve stovkách jiných nemocí,“ konstatoval Pečinka.

Nakonec zdůraznil, že lidé, kteří v příštích dnech, týdnech a měsících zemřou v souvislosti s nemocí covid-19, padnou na vrub neschopnosti Andreje Babiše vládnout.

„Ti mrtví v příštích měsících půjdou z velké části na vrub těch, co neumí řídit stát jako firmu,“ uzavřel Pečinka.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Děsivé. Krok od války NATO proti Rusku, varuje Jaroslav Bašta

9:07 Děsivé. Krok od války NATO proti Rusku, varuje Jaroslav Bašta

Někdejší český velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se vrátil ke švýcarské schůzce prezi…