Komunální volby vyhrála v Sokolově ČSSD. Babišovo ANO je na tom následovně

11. 10. 2014 19:11

Volby do 27členného městského zastupitelstva vyhrála v Sokolově ČSSD. Získala 23,67 procenta hlasů a sedm mandátů. Druhá byla ANO 2011 se ziskem 19,98 procenta hlasů a šesti mandáty. Volební účast bylo podle údajů serveru www.volby.cz v Sokolově 28,28 procenta, což bylo jen mírně méně než před čtyřmi lety, kdy přišlo volit 29,77 procenta.

Komunální volby vyhrála v Sokolově ČSSD. Babišovo ANO je na tom následovně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Volební místnost, ilustrační foto
reklama

Třetí skončilo v Sokolově Hnutí pro město Sokolov, tvořené kandidáty ODS a nezávislými, která získala 17,35 procenta hlasů a pět mandátů. V zastupitelstvu budou rovněž čtyři zástupci KSČM (12,54 procenta), tři zastupitelé za Radnici středu (9,85 procenta) a sdružení NEZÁVISLÍ se dvěma mandáty a ziskem 8,24 procenta hlasů.

Z volebních výsledků vyplývá, že stávající koalice ČSSD a ODS, respektive Hnutí pro město Sokolov, by mohla pokračovat

Proti minulým volbám v roce 2010 si pohoršila o dva mandáty jak ČSSD, tak i ODS, která nekandidovala letos na samostatné kandidátce, ale s nezávislými za Hnutí pro město Sokolov. Výrazný je zisk ANO 2011, které kandiduje v komunálních volbách poprvé.

Z volebních výsledků vyplývá, že stávající koalice ČSSD a ODS, respektive Hnutí pro město Sokolov, by mohla pokračovat, pokud k sobě přiberou ještě jednu stranu. Jako nejbližší se nabízí Radnice středu, která v koalici už byla.

V Sokolově při minulých volbách do městského zastupitelstva vyhrála ČSSD (29,95 pct) před ODS (21,93 pct). Do zastupitelstva se dostala také KSČM s 15,51 procenty hlasů, Sdružení TOP 09, a nezávislých kandidátů Radnice Středu se ziskem 13,94 procenta hlasů a Svobodní, kteří získali 6,08 procenta hlasů. Koalice ve 27členném zastupitelstvu vytvořila ČSSD a ODS, které dohromady měly většinu 16 hlasů. ODS a ČSSD spolu v Sokolově na radnici spolupracují dlouhodobě, dříve byla ještě v koalici Radnice středu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: čtk, mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ne, Češi, to si rozhodovat nebudete, to rozhodne EU. Svoboda slova? Čas ozvat se je do úterka

17:10 Ne, Češi, to si rozhodovat nebudete, to rozhodne EU. Svoboda slova? Čas ozvat se je do úterka

Evropská unie se hodlá zaměřit na úpravu práva regulujícího svobodu projevu. Bez ohledu na postoje j…