Komunista Ransdorf: Ne, pane prezidente, naše země nevzkvétá

28.12.2015 22:12

Do ostré kritiky prezidentova vánočního projevu se pustil komunistický europoslanec Miloslav Ransdorf. Jeho výtky se ale netýkaly jedné části proslovu, která na druhou stranu vyvolala u tzv. mainstreamových médií silné kontroverze.

Komunista Ransdorf: Ne, pane prezidente, naše země nevzkvétá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloslav Ransdorf

Nejprve ale Ransdorf připustil, že není příliš šťastný z toho, že Zemanův projev bude kritizovat, protože nechce „stát v jedné řadě s těmi, kteří na něj nepřetržitě poštěkávají“.

Ransdorfa v prezidentově vánočním projevu zarazilo tvrzení, že skončila blbá nálada a země roste. Že stoupá její ekonomický výkon a že za to musí prezident vládu pochválit. Vláda podle Zemana spravuje zemi dobře.

  • Celý text Miloslava Ransdorfa je ZDE

Komunistický europoslanec si ale myslí, že naštvanost lidí nejenže neskončila, ale neskutečně roste. „Lidé vidí všudypřítomný parazitismus, korupci, neschopnost řešit skutečné problémy, urážky lidské důstojnosti a nárůst nerovnosti. A drtivou morální i kulturní krizi, které jsou snad ještě horší než krize ekonomická a sociální,“ píše Ransdorf.

Nicméně s jedním bodem vánočního projevu souhlasí. „Je to názor, že tato země patří nám, a nikoli všem, a už vůbec ne těm, kteří k nám vnikají nezákonně. Patří nám a těm, kteří uznávají a respektují naše hodnoty. Postmoderní rozmývání identit musí skončit. V tom má Zeman pravdu,“ pochválil Ransdorf hlavu státu za tuto pasáž vánočního proslovu a hned k tomu ale dodává: "Ale naše země nevzkvétá."

Nakonec se levicový politik zamyslel nad tím, proč Zeman vlastně pochválil současnou vládu. „Možná si už chystá společné hřiště s Andrejem Babišem...,“ domnívá se Miloslav Ransdorf.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Takový odpad si lidé platí na ČT! Petr Žantovský nevěděl, jestli se smát, či plakat

9:01 Takový odpad si lidé platí na ČT! Petr Žantovský nevěděl, jestli se smát, či plakat

TÝDEN V MÉDIÍCH Poslanecká sněmovna by se měla zabývat tím, jak z České televize udělat efektivní ve…