Končící Benešová a oligarchové: S hnutím ANO přichází nové větry, říká analytik

3. 2. 2014 22:58

Analytik Miroslav Motejlek má za to, že nová ministryně spravedlnosti Helena Válková možná vytáhne do boje proti oligarchům. Máme jich prý v Česku dost, ale exministryně spravedlnosti Marie Benešová k nim podle Motejlkova názoru měla blahosklonný vztah. Kauza CS Fondů Pavla Tykače, o které se teď mluví, není podle jeho mínění nijak zásadní.

Končící Benešová a oligarchové: S hnutím ANO přichází nové větry, říká analytik
Foto: ČSSD
Popisek: Ministryně spravedlnosti Marie Benešová
reklama

Miliardář Pavel Tykač nakonec může vyslechnout soudní verdikt z časů privatizace v kauze CS Fondů. Nová ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO) totiž vzala zpět stížnost ve prospěch Tykače, která vzešla z týmu exministryně spravedlnosti Marie Benešové. O případu Pavla Tykače v pondělních Událostech, komentářích České televize hovořil analytik Miroslav Motejlek.

Můžeme sledovat mnohem závažnější kauzy

„Jsou to nové větry spojené s nástupem nového hnutí ANO Andreje Babiše," poznamenal na úvod Motejlek a dodal k tomu, že paní Benešová vždy měla k českým oligarchům blahosklonný vztah. Kauzu CS Fondů však Motejlek považuje za relativně marginální. Podle jeho názoru by bylo možné Pavla Tykače soudit za jiné kauzy.

„Je to sedmnáct let poté, a když už bych někoho stíhal, tak bych stíhal větší zločince. Od listopadu 1989 se v Česku podle jeho názoru odehrály větší zločiny. Ministryně Válková ale v případě Tykače mohla vyslyšet možné přání předsedy hnutí Andreje Babiše. Motejlek ve vysílání také připomněl, že sám Tykač toho papírově již mnoho nevlastní, takže nemůže být ani tolik postižen. Přitom jeho majetek prý reálně přesahuje miliardu dolarů.

Faktem ale také je, že Tykač v minulosti čelil řadě kauz, a to je také velký stres. Už jen tento stres může být podle Motejlka trestem pro miliardáře, protože to není nic jednoduchého.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„ČT slouží palestinským teroristům, zrušme ji!“ Historik sledoval pokřivenou reportáž a šel do otáček

22:20 „ČT slouží palestinským teroristům, zrušme ji!“ Historik sledoval pokřivenou reportáž a šel do otáček

Česká televize porušuje objektivitu, upozorňuje Ivo Cerman. Soudí tak na základě její odvysílané rep…