Končící Benešová a oligarchové: S hnutím ANO přichází nové větry, říká analytik

03.02.2014 22:58

Analytik Miroslav Motejlek má za to, že nová ministryně spravedlnosti Helena Válková možná vytáhne do boje proti oligarchům. Máme jich prý v Česku dost, ale exministryně spravedlnosti Marie Benešová k nim podle Motejlkova názoru měla blahosklonný vztah. Kauza CS Fondů Pavla Tykače, o které se teď mluví, není podle jeho mínění nijak zásadní.

Končící Benešová a oligarchové: S hnutím ANO přichází nové větry, říká analytik
Foto: ČSSD
Popisek: Ministryně spravedlnosti Marie Benešová

Miliardář Pavel Tykač nakonec může vyslechnout soudní verdikt z časů privatizace v kauze CS Fondů. Nová ministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO) totiž vzala zpět stížnost ve prospěch Tykače, která vzešla z týmu exministryně spravedlnosti Marie Benešové. O případu Pavla Tykače v pondělních Událostech, komentářích České televize hovořil analytik Miroslav Motejlek.

Můžeme sledovat mnohem závažnější kauzy

„Jsou to nové větry spojené s nástupem nového hnutí ANO Andreje Babiše," poznamenal na úvod Motejlek a dodal k tomu, že paní Benešová vždy měla k českým oligarchům blahosklonný vztah. Kauzu CS Fondů však Motejlek považuje za relativně marginální. Podle jeho názoru by bylo možné Pavla Tykače soudit za jiné kauzy.

„Je to sedmnáct let poté, a když už bych někoho stíhal, tak bych stíhal větší zločince. Od listopadu 1989 se v Česku podle jeho názoru odehrály větší zločiny. Ministryně Válková ale v případě Tykače mohla vyslyšet možné přání předsedy hnutí Andreje Babiše. Motejlek ve vysílání také připomněl, že sám Tykač toho papírově již mnoho nevlastní, takže nemůže být ani tolik postižen. Přitom jeho majetek prý reálně přesahuje miliardu dolarů.

Faktem ale také je, že Tykač v minulosti čelil řadě kauz, a to je také velký stres. Už jen tento stres může být podle Motejlka trestem pro miliardáře, protože to není nic jednoduchého.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Ing. Jan Bauer byl položen dotaz

Děláte dost?

Nejdříve vás odcituji: „Vláda schválila celou řadu cílených opatření v hodnotě dosahující sté miliardy. Ať už se jedná o jednorázovou podporu rodin, navýšení důchodů v lednu a červnu nebo snížení spotřební daně“. Není ale navýšení důchodů dáno ze zákona? A druhá věc, myslíte, že dočasné snížené spot...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Průšvih v Německu: Zfalšované volby. „Největší ostuda v dějinách.“

11:41 Průšvih v Německu: Zfalšované volby. „Největší ostuda v dějinách.“

Tři čtvrtě roku po volbách v Německu vycházejí na povrch informace o až neuvěřitelném průběhu volebn…