Kontrola lidských myslí a showbyznys. Server Petra Hájka bije na poplach

23.01.2015 20:06

Server Protiproud Petra Hájka uveřejnil českou verzi článku Jona Rappoporta, jenž upozornil na to, že probíhají pokusy o ovládnutí lidských myslí. Takový program prý spustila i americká CIA. Existují navíc indicie, že podobné snahy tajných služeb neochably, pokračují údajně za pomoci psychiatrů a hvězd showbyznysu.

Kontrola lidských myslí a showbyznys. Server Petra Hájka bije na poplach
Foto: 123RF.com
Popisek: Americký Kongres
reklama

"Vlajkovou lodí' experimentů na lidech ve 20. století byl program americké CIA, nazvaný MK-ULTRA (někdy též MKULTRA) – který zdaleka nevyzněl tak dokonale do ztracena, jak máme věřit. Zkratka MK pochází ze slov 'mind control', tedy kontrola mysli. MKULTRA byl jen jedním z řady programů a projektů, které využívaly testování na lidech (často bez jejich vědomí či souhlasu). Pro výzkum toho, jak ovlivnit lidské chování – se nicméně nejvíce 'proslavil' - poté, co informace o jeho existenci v polovině sedmdesátých let prosákly na veřejnost,“ píše autor.

Psychiatrům prý vždy šlo o ovládnutí mysli lidí

Celá věc má ale háček. Projekt možná neskončil. Jenže ti, co na to upozorňují, bývají ihned označováni za konspirační teoretiky. Údaje o programu byly odtajněny až v roce 2001 a autor si v této souvislosti klade otázku, zda je jen náhodou, že ve stejném roce došlo k teroristickým útokům v USA. Nebyl to spíše krok k další manipulaci s lidmi? Zásadní dokumenty k programu MKULTRA byly prý zničeny již v roce 1973 z rozkazu tehdejšího šéfa CIA.

Jon Rappoport navíc tvrdí, že do projektů na kontrolu myslí populace mohou být zapojeny i hvězdy showbyznysu, přičemž projekt funguje v rámci oficiální medicíny, podílejí se na něm lékaři i psychiatři. Ti ostatně o ovládnutí lidské mysli usilují odedávna, když aplikují lidem léky, které mají potlačit či naopak posílit některé projevy mysli.

"Biologická (nebo spíše chemická) psychiatrie je – ve své momentální formě – v podstatě verzí programu MKULTRA, fungující všem na očích s požehnáním a podporou národních vlád, soudních systémů, věznic, mainstreamových médií a akademického prostředí. I proto je zajímavé nezapomenout kousek historie, kterým je odtajněná existence nechvalně známého programu CIA MKULTRA,“ píše server.

Celý článek čtěte ZDE.

Napřed testy, pak drogy

K manipulaci s lidskou myslí prý byla využívána i protidrogová léčebna v Lexingtonu v Kentucky. Drogově závislým mělo být nabízeno, že dostanou drogu podle vlastního výběru, pokud se zúčastní experimentů s lidskou myslí. Vlajkovou lodí prý ale pro CIA zůstává psychiatrie a psychiatři.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Křečku, neprojdeš? Blokáda úřadu ombudsmana jde nečekaným směrem. Toto asi nečekali

18:51 Křečku, neprojdeš? Blokáda úřadu ombudsmana jde nečekaným směrem. Toto asi nečekali

ANKETA Bránit Stanislavu Křečkovi v nástupu do úřadu ombudsmana vlastním tělem? Takový je záměr akt…