Konvička do voleb, obvinění navzdory. Zastal se ho šéf poslaneckého klubu

14.04.2016 14:52 | Zprávy

Martin Konvička, šéf Bloku proti islámu a známý protiislámský bojovník, byl policií obviněn z podněcování nenávisti. Obvinění za verbální trestný čin, v polistopadové historii zcela průlomové, vyvolalo bouřlivé reakce. Někteří vyhlašují „já jsem Konvička“, jiní hovoří zcela opačně.

Konvička do voleb, obvinění navzdory. Zastal se ho šéf poslaneckého klubu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Bloku proti islámu Martin Konvička

Na dotaz týkající se Martina Konvičky odpovídal na svém profilu rovněž šéf poslanců Úsvitu Marek Černoch. Sdělil, že obvinění vnímá účelově a že Konvička bude lídrem kandidátky v nadcházejících krajských volbách. „Celý tento nesmyslný proces provází obrovské množství pochybností. Policie České republiky například zamítla vyslechnout svědky obhajoby či odmítla hodnotit předložené důkazy i expertní stanovisko právníků v oblasti trestního práva," uvedl na dotaz čtenáře Černoch.

Podle jeho slov Konvička i nadále zůstává hlavním lídrem BPI a bude kandidovat společně s Úsvitem v krajských volbách. Právě toto spojení je podle některých agentur hlavní příčinou růstu Úsvitu z pohledu stranických preferencí. Ministerstvo vnitra ovšem v březnu společný název hnutí a bloku odmítnulo.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: tan

Kalousek

Dobrý den, vy na jednu stranu děkujete Kalouskovi, že stranu vybudoval, ale na druhou stranu ho odmítáte dát na kandidátku. Není to od vás tak trochu pokrytecké a neuctivé vůči němu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Odprásknout,“ napsal o zločinném Ukrajinci. Soud. „Zabít Konečnou.“ Nevadilo. Lidé pobouřeni

15:12 „Odprásknout,“ napsal o zločinném Ukrajinci. Soud. „Zabít Konečnou.“ Nevadilo. Lidé pobouřeni

Loni v srpnu napadl ukrajinský mladík Viktor Veselovskyj o čtyři roky mladší dívku. Nejdříve po ní c…