Korona: Vojtěch neodstoupí. Ale řekl, kdo jiný by měl vypadnout

19.07.2020 20:40

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) se opětovně obul do hlavní hygieničky v Moravskoslezském kraji Pavly Svrčinové. Ta podle něj „absolutně nezvládla komunikaci s místní samosprávou i s veřejností“. Padla i výzva k rezignaci. Svrčinová přitom již dříve uvedla, že požadavek náhlého zavedení opatření pochází právě od Vojtěcha.

Korona: Vojtěch neodstoupí. Ale řekl, kdo jiný by měl vypadnout
Foto: Hans Štembera
Popisek: Adam Vojtěch

Anketa

Jakeš zemřel. Měli by být funcionáři KSČ Štrougal a Vajnar souzeni za úmrtí na státní hranici?

12%
88%
hlasovalo: 9064 lidí
„Přestože jsou přijatá opatření v Moravskoslezském kraji jednoznačně správná, paní ředitelka absolutně nezvládla komunikaci jak s místní samosprávou, tak s veřejností a měla by zvážit, zda je schopna nadále vést KHS,“ pustil se do krajské hygieničky ministr ve zprávě zaslané televizi CNN Prima NEWS.

Pokračuje tak spor mezi ním a Svrčinovou, který odstartovalo rozhodnutí zavést náhlá protiepidemická opatření na území celého kraje. Hygienici je v pátek zčistajasna rozšířili z území Karvinska na celou jeho plochu. V regionu totiž přibývají ohniska nákazy a nemoc se šíří i do rizikové skupiny mezi lidi starší 65 let, nelze tak už mluvit pouze o nakažených hornících a jejich kontaktech.

Za unáhlený krok si předevčírem Vojtěch vyslechl od opozičních politiků silnou kritiku a postihla ho také výzva k rezignaci.

„Ministr zdravotnictví podle mého názoru opravdu nezvládá funkci celou dobu covidové krize. Pan premiér (Andrej Babiš) ho vždycky hájí a má dva argumenty – je mladý a je slušný, ale já myslím, že pro 1,2 milionu obyvatel našeho kraje je to prostě málo,“ pronesl v pátek první místopředseda ODS Zbyněk Stanjura.

Vojtěch svou rezignaci odmítl. „Není souvislost mezi tím, když jsme říkali, že situace v rámci lokálního ohniska v OKD je pod kontrolou, a situací, která je nyní. Ohniska, a je jich několik, s tím nemají nic společného,“ reagoval Vojtěch.

„Náhlé zavedení opatření v Moravskoslezském kraji v důsledku rozhodnutí místních hygieniků mě velmi mrzí. Opatření jsou jednoznačně správná, ale měl být před účinností dán nějaký čas na to, aby se místní občané, provozovatelé restaurací a organizátoři akcí na změny připravili,“ pokračoval poté na Twitteru.

Svrčinovou přitom již za náhlá opatření konfrontoval a uvedl, že se takováto situace již nebude opakovat: „Že se tak nestalo, za to se občanům celého regionu velmi omlouvám. Paní ředitelce jsem to již vytkl a dal pokyn všem ředitelům KHS, aby zavádění opatření ve svém regionu lépe komunikovali.“

Moravskoslezská krajská hygienička však předtím na tiskové konferenci na dotaz, zda bylo třeba zavádět opatření tak náhle, uvedla, že situaci s Vojtěchem řešila a byl jasný požadavek zavést je co nejdřív. „Já jsem to diskutovala s panem ministrem a opravdu byl požadavek co nejdřív,“ tvrdila Svrčinová.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bečva na ČT: Ha, zločinné spolčení, vybafl Gazdík na Brabce. To máte vy v hlavě, neuvěřitelný, nechápal ministr

23:33 Bečva na ČT: Ha, zločinné spolčení, vybafl Gazdík na Brabce. To máte vy v hlavě, neuvěřitelný, nechápal ministr

„Je zjevné, že pan premiér bude brzo potřebovat soudce,“ pronesl poslanec a zpravodaj k závěrům vyše…