Korupcí nasáklý Ťok mění taktiku: V Babišově rádiu sliboval hory doly

23.03.2015 14:44

Ministr dopravy Dan Ťok v Kauze dne Rádiu Impulsu řekl, že čtyři sta kilometrů se začne stavět. Jde o stovky kilometrů dálnic, rychlostních komunikací a silnic prvních třídy. Ty se ale dostaví později, než skončí funkční období Sobotkovy vlády.

Korupcí nasáklý Ťok mění taktiku: V Babišově rádiu sliboval hory doly
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dan Ťok s Bohuslavem Sobotkou
reklama

Dan Ťok na Babišově Impulsu vysvětloval: „Bohužel to nebude o těch avizovaných zahájených zhruba o těch 400 kilometrů víc. Bude to míň, protože průběžná doba výstavby je prostě tři roky. Ministerstvo a ŘSD bude zahajovat zhruba 125 kilometrů silnic I.tříd, rychlostních komunikací a dálnic v tomto roce a zhruba 242 kilometrů dálnic, rychlostních komunikací a silnic I.třídy v roce 2016, ale tyto budou dokončeny až v dalším volebním období… Takže zhruba to bude 40 kilometrů v roce 2017.“

Ťok dodal, že u úseků dálnice D1, které se teprve začnou opravovat, bude chtít, aby se opravovaly ve dne v noci sedm dní v týdnu. Ke komplikacím ve výběru mýta pak Dan Ťok řekl, že pravděpodobnost, že by se kamiony vrátily k papírovým kupónům, je nízká. Na mýtu se loni vybralo 8,7 miliardy korun.

„Je to technologicky zastaralé a výběr mýta by byl o tři až čtyři miliardy menší, a to si myslím, že si nemůžeme dovolit.“

Co Ťok nerozebíral, to jsou podezření z korupce Skansky v době, kdy ji vedl jako ředitel. Přitom právě po Ťokovi chce premiér Sobotka již několik dnů vysvětlení, prozatím marně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Koněv pryč: Ubohost? Foldyna „chytl rapla“. Ozvala se i známá europoslankyně

13:26 Koněv pryč: Ubohost? Foldyna „chytl rapla“. Ozvala se i známá europoslankyně

Socha maršála Koněva je pryč a poslanec Jaroslav Foldyna se zlobí. Přesun pomníku z veřejného prostr…