Kott s manželkou skončí jako žebráci, čílil se u soudu advokát Sokol. Komentátor připomněl, kolik lidí přivedl k žebrotě tento obhájce mafiánů

09.03.2015 17:44

Nad tím, které lidi hájí před soudními senáty proslulý advokát Tomáš Sokol, se v komentáři, který odvysílal Český rozhlas Plus, zamýšlí komentátor Ivan Hoffman.

Kott s manželkou skončí jako žebráci, čílil se u soudu advokát Sokol. Komentátor připomněl, kolik lidí přivedl k žebrotě tento obhájce mafiánů
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Advokát Tomáš Sokol odchází od soudu
reklama

Připomíná poslední Sokolovu řeč před soudem, kdy obhajoval obviněné manžele Kottovy v kauze Davida Ratha. Podle Sokola totiž to, co hrozí Rathovým spoluobviněným, je majetkový trest smrti. "Pokud bude hlavním organizátorům manželům Kottovým zabaven veškerý jejich majetek, tak se z nich jako ze slušných lidí stanou doživotní bezdomovci a asociálové," parafrázoval advokátovu řeč Ivan Hoffman. Poukázal na to, že v bytě manželů Kottových se při razii našly věci za desítky milionů korun. "Prostě peníze, které si asi lékařka a bývalý poslanec tak snadno nevydělají," podotkl komentátor.

"Když právník-advokát říká, že by jim ty peníze neměly být zabaveny, působí to na mě vesele. Protože kdyby ty peníze neměli, tak je Tomáš Sokol určitě nehájí," myslí si Hoffman. Domnívá se, že pokud jsou tyto peníze lupem, tak je samozřejmě třeba jim je zabavit.

Celý komentář ZDE

Hoffman si všímá toho, že Sokol téměř vždy hájí nejzámožnější mafiány a zločince, kteří si trest zaslouží. "Pokud zrovna nejde o nějaké celebrity, které hájit znamená získat nějaké PR," myslí si Hoffman. "Na mě působí, že hájí zlo všude, kde je to možné," konstatoval.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moc CIA v Česku. Topolánek bez zábran o USA

13:17 Moc CIA v Česku. Topolánek bez zábran o USA

Kauzu Vrbětice považuje Mirek Topolánek za vrchol ledovce působení ruských tajných služeb v Česku. A…