Krajan z Kanady píše o prodejné ideologii Tomáše Klvani, Jiřiny Šiklové a jim podobných. Podobají se prý prasatům z Orwelovy farmy

06.04.2015 5:42 | Zprávy

JINÝMA OČIMA Klvanismus-šiklismus. Takto nazývá krajan z Kanady a biolog Jiří Jírovec český způsob manipulace s pravdou, který je prý podobný dřívější komunistické propagandě. Publicista Tomáš Klvaňa či generál Andor Šándor se podle něj chovají jako prasata z Farmy zvířat George Orwela.

Krajan z Kanady píše o prodejné ideologii Tomáše Klvani, Jiřiny Šiklové a jim podobných. Podobají se prý prasatům z Orwelovy farmy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Jírovec

„Absolutní pravda je filozofická kategorie, jejíž základní vlastností je její neexistence. Pro potřeby moci byla přetvořena ve víru, tedy v manipulaci, kterou je lépe nenapadat. To věděl již Jan Hus. Víra je výmysl šizuňků, kteří jejím prostřednictvím utužují vlastní moc a vliv. Z čistě technického hlediska je úplně jedno, je-li hlasatelem víry šaman, kardinál nebo papež,“ předesílá krajan z Kanady, biolog a politický komentátor, který publikuje na stránkách ParlamentníchListů.cz, Jiří Jírovec. Nyní se pouští do nynější tuzemské filozofie, která uctívá pravdu přicházející z USA za jedinou možnou.

Vláda lidu neexistuje

V česko-moravsko-slezské společnosti se v současné době šíří podle Jírovce klvanismus-šiklismus. První -ismus je pojmenován po publicistovi Tomáši Klvaňovi, ten druhý po socioložce Jiřině Šiklové. „To je víra v absolutní pravdu přicházející z USA. Jde o víru, která povyšuje dávno vyprázdněný pojem demokracie na božstvo. Demokracie, tedy vláda lidu, již dávno neexistuje. Tedy pokud kdy existovala. Za demokracii je vydáván systém, v němž je povoleno vyslovit jakýkoli názor, pokud neohrožuje moc samu. To je princip známý jako Hyde Park. Jsou výjimky, které umožňují kontrolované vyjití občanů do ulice, dokonce i s hesly o návratu vlády do vlastních rukou. Tedy do těch, vyhovujích potřebám Velkého bratra,“ podotýká.

„Sesazení řádně zvoleného ukrajinského prezidenta Viktora Janukoviče prostřednictvím Majdanu bylo O.K. Základní argument západní propagandy byl, že ukrajinský prezident sám utekl ze svého sídla, a tím se prezidentství vlastně vzdal. Když byl v Jemenu do úkrytu zahnán proamerický prezident, ozvalo se volání po vojenském zákroku na jeho ochranu. O útoku na demokracii se příliš nemluví. To by ještě scházelo, aby se holoubkům zachtělo demokracie, třeba v Saúdské Arábii, a chtěli tam zbavit moci královský dvůr,“ dodává.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Rychetský

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Dobrý den.

Čeho se bojíte víc? STAČILA nebo SPOLU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Strach je zabijákem svobody. Petr Hampl o pasti na občany

22:10 Strach je zabijákem svobody. Petr Hampl o pasti na občany

Sociolog Petr Hampl, známý svým kritickým pohledem na globalizaci, hovořil o významu národní hrdosti…