Kreml měl tajný plán na rozbití Ukrajiny. Vznikl prý ještě před Majdanem

26.02.2015 16:17

Tajný plán Kremlu, jak krok za krokem rozbít Ukrajinu, neodhalili překvapivě západní, ale ruští novináři z ruského nezávislého listu Novaja gazeta. Dokument například ukazoval, jak organizovat a podporovat proruské demonstrace občanů nebo s jakými hesly na takové akce vyrazit.

Kreml měl tajný plán na rozbití Ukrajiny. Vznikl prý ještě před Majdanem
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Jedna z věží moskevského kremlu

Uvedl to server Lidovky.cz s tím, že list Novaja gazeta zčásti vlastní bývalý sovětský prezident Michail Gorbačov.

Autorem dlouhodobého ruského plánu na rozdělení Ukrajiny má být známý pravoslavný podnikatel Konstantin Malofejev, miliardář, kterému patří fond Marshall Capital Partners, část firmy Rostělekom, a také muž, který nepokrytě podporoval separatisty na Krymu a v Donbasu. Odborníci se ale domnívají, že Malofejev spíše zaplatil za vypracování dokumentu.

V něm je krok za krokem popsán postup Moskvy vůči Ukrajině. Jsou zde například uvedeny rady, jak organizovat a podporovat proruské demonstrace, jak zajistit logistiku, která měla pomoci nově vznikajícím separatistickým skupinám rozšiřovat činnost. Plán prý rozhodně nepočítá s tím, že bude ihned část Ukrajiny připojena k Rusku tak, jako se to povedlo s Krymem.

Celý text si můžete přečíst ZDE.

Nejdříve měli účastníci demonstrací pouze požadovat spravedlivé rozdělení pravomocí mezi Kyjevem a regiony. To skutečně na prvních demonstracích v Donbasu zaznělo. Dalším požadavkem mělo být celoukrajinské referendum o federalizaci země a nakonec autonomie a začlenění do Ruské federace. "Celkově podobnost tohoto projektu s kroky ruského vedení bije do očí,“ uvádí autor článku v listu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

18:04 „Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

Vše začalo zhruba před čtyřmi lety, kdy se oba výrazní politici vsadili o astronomických deset milio…