Kritická situace kolem Prahy. Nejsou školy. Děti se učí v cukrárně nebo i vytápěném stanu

10.11.2022 18:33 | Kauza
autor: jma

V Česku je dlouhodobě nedostatek míst ve školkách a školách; nejhůře je na tom Praha a Středočeský kraj. Děti se tam proto učí na improvizovaných pracovištích, mj. v cukrárně nebo ve vytápěném stanu. „Aktuálně je ve Středočeském kraji připraveno k výstavbě šest škol, jen se to vysoutěží a můžou příští rok začít stavět,“ ubezpečila náměstkyně ministra školství Martina Běťáková.

Kritická situace kolem Prahy. Nejsou školy. Děti se učí v cukrárně nebo i vytápěném stanu
Foto: Archiv
Popisek: Školní dílny, ilustrační foto

Běťáková v rozhovoru pro Rádio Impuls komentovala situaci ve středočeských Sulicích, kde se děti učí ve vytápěném stanu, protože ve škole není dostatek místa. „Já shodou okolností bydlím vedle Sulic, takže tu situaci znám, byla jsem v té škole. V Sulicích ten stan aktuálně neslouží jako kmenová třída, ale na doplnění míst vzdělávání při dělení tříd,“ vysvětlovala Běťáková, že nejde o tak kritickou situaci, jak se může zdát.

Náměstkyně ale přiznává, že míst ve školách a školkách je nedostatek, to se ale prý brzy změní. „Je pravda, že těch škol je nedostatek a aby se pokryly ty potřeby ve Středočeském kraji, zejména v prstenci kolem Prahy, tak je potřeba vystavět ještě mnoho škol,“ uvedla.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…