Kubice nebude zasahovat do sporu Bradáčové a Martince

18.04.2013 21:15

Ministr vnitra Jan Kubice se odmítá zapojovat do sporu mezi vrchní žalobkyní Lenkou Bradáčovou a šéfem protikorupční policie Tomášem Martincem. Platí to alespoň do doby, než bude mít v ruce závěry šetření odboru vnitřní kontroly policejního prezidia. Informuje o tom server Aktuálně.cz.

Kubice nebude zasahovat do sporu Bradáčové a Martince
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Jan Kubice

"Otázka je předčasná," sdělil serveru Aktuálně.cz ministr s doplněním, že rozhodující pro něj bude výsledek šetření. Kubice dále dodal, že nedisponuje korespondencí, která v posledních dnech putuje mezi pražským Vrchním státním zastupitelstvem, ministerstvem spravedlnosti a policií. Předeslal rovněž, že se nebude míchat ani do personální politiky policie.

Ministr vnitra tak zastává opatrnější postoj než jeho vládní kolega Pavel Blažek (ODS), který se ve středu v dopise, který poslal policejnímu prezidentovi Martinu Červíčkovi, Lenky Bradáčové zastal.

"Nechci domýšlet, jak někteří policisté jednají s účastníky trestních řízení, pokud si k vrcholné představitelce státního zastupitelství dovolili to, co Vám popsala," píše Blažek a policejního prezidenta následně žádá, aby celé záležitosti věnoval zvýšenou pozornost.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak to se vyplatilo! Do kampaně prý „vrazili“ 249 korun, odnášejí si 1,1 milionu. Recesisté se svezli na Babišově vlně

14:31 Tak to se vyplatilo! Do kampaně prý „vrazili“ 249 korun, odnášejí si 1,1 milionu. Recesisté se svezli na Babišově vlně

Komu se eurovolby vyplatily a komu ne? U velkých stran jde o otázku, která se bude řešit jak mezi po…