Kulturní instituce kraje propojí v Pardubicích optická siť

31.05.2019 21:40

Krajské kulturní instituce v Pardubicích se napojí na optickou datovou síť. Díky rekonstrukcím památek bude na zámku, v Domě U Jonáše, na Příhrádku a v krajské knihovně. V budoucnu jejich návštěvníci budou moci využít wi-fi zdarma. ČTK to řekl náměstek hejtmana Roman Línek (Koalice pro Pardubický kraj).

Kulturní instituce kraje propojí v Pardubicích optická siť
Foto: pardubickykraj.cz
Popisek: Pardubický kraj

Za optické propojení kraj dá 1,5 milionu korun bez DPH. Za pětiletou servisní podporu zaplatí dodavateli 75.000 korun bez DPH. "Propojení našich kulturních institucí optickou sítí plánujeme už delší dobu, ale nebylo jednoduché v městské památkové rezervaci a v objektech, které jsou kulturní památky, vybrat výsledné trasy," řekl Línek.

Kraj nyní opravuje zámek, kde bude mimo jiné nová prohlídková trasa o rodu Pernštejnů, rekonstruuje také Příhrádek. Stane se z něj Knihovní centrum U Vokolků. Rovněž historický Dům U Jonáše prodělává opravy, na sklonku předloňského roku galerii uzavřela havárie vody. Část objektu se skoro po roce otevřela veřejnosti a konají se tam výstavy.

"V dalších letech bychom chtěli datově připojit i nové sídlo naší galerie ve Winternitzových mlýnech," řekl Línek. Kraj připravuje rekonstrukci mlýnů, do konce roku bude mít projekty, dva roky pak potrvá oprava.

Datové propojení optickou sítí přinese zaměstnancům lepší pracovní podmínky, ale také větší komfort návštěvníkům. Optická síť zajišťuje rychlý přenos dat i jejich stabilitu. "Počítáme s tím, že do budoucna bude wi-fi připojení pro veřejnost v našich kulturních institucích zdarma," řekl Línek bez udání bližšího termínu.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

18:07 Klaus to odpálil, Trikolóra je ve Sněmovně, ukázal průzkum. Sílí SPD a ANO. Zato Fialova ODS je v hrůzostrašné situaci

Pokud by se volby konaly nyní, ve Sněmovně by zasedlo sedm stran. Nově i Trikolóra Václava Klause ml…