LN: Andrej Babiš se setkal s velvyslancem USA. Na svém Čapím hnízdě

27.01.2015 9:46

Americký velvyslanec v ČR Andrew Schapiro se nedávno sešel s ministrem financí a lídrem hnutí ANO Andrejem Babišem na jeho farmě Čapí hnízdo. Uvedly to dnešní Lidové noviny. Informaci na svém facebookovém profilu krátce okomentoval Erik Best, americký novinář, který dlouhodobě pobývá v Praze.

LN: Andrej Babiš se setkal s velvyslancem USA. Na svém Čapím hnízdě
Foto: Archiv
Popisek: Andrew Schapiro

Informaci o setkání Babiše s americkým ambasadorem zmiňuje novinářka Kateřina Šafaříková jakoby mimochodem v analýze, v níž se zabývá tím, že hnutí ANO prakticky nemá žádnou zahraniční politiku.

„ANO 2011 ani po roce ve vládní koalici nemá nic, co by se dalo nazvat stranickým názorem na otázky přesahující hranice – k většině zahraničněpolitických témat se tak nevyjadřuje,“ upozorňuje Šafaříková. Podle jejího názoru Babišovo hnutí zaskočila ukrajinská krize. A tak z titulu své funkce komentoval Ukrajinu povinně jen ministr obrany za ANO Martin Stropnický, ostatní Babišovi ministři mlčeli.

Novinářka se pozastavuje i nad tím, že Babiš si dosud nepořídil svého zahraničněpolitického poradce, což jinak bývá u lídrů s ambicí vést zemi obvyklé. Všímá si ale toho, že jako ministr financí si Babiš našel svoje zahraniční téma, které nyní tlačí na bruselský stůl, a tím jsou daňové úniky. Podle Šafaříkové mimo jiné právě kvůli tomuto tématu Babiš často komunikuje s velvyslanci ostatních zemí v Česku. „...naposledy byl u něj na farmě Čapí hnízdo americký ambasador Andrew Schapiro,“ prozradila Šafaříková. Tuto informaci již dnes ráno stihl na svém facebookovém profilu okomentovat americký novinář žijící v Praze Erik Best. Ten se podivil tomu, proč o tomto setkání není žádná zmínka na Twitteru, i když oba účastníci jsou „Twitter nadšenci“. A Best si hned ironicky odpověděl: „No jo, Babiš přece nemůže tweetovat pokaždé, když si někoho zve na kobereček.“

Celé znění textu Erika Besta na facebooku:

Podle Lidových novin nedávno navštívil americký velvyslanec Andrew Schapiro Andreje Babiše v jeho Čapím hnízdě. Proč o tom není žádná zmínka od těch dvou Twitter nadšenců?

No jo, Babiš přece nemůže tweetovat pokaždé, když si někoho zve na kobereček.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do Moravcovy věže dorazil filozof Bělohradský a začal nakládat: Tato země je zraněná. Musí vzniknout evropský stát. Slova svrchovanost a identita úplně škrtněte, stejně nevíte, co znamenají

13:53 Do Moravcovy věže dorazil filozof Bělohradský a začal nakládat: Tato země je zraněná. Musí vzniknout evropský stát. Slova svrchovanost a identita úplně škrtněte, stejně nevíte, co znamenají

Moderátor Václav Moravec přivítal v Žižkovské věži ministra zahraničí v demisi Martina Stropnického,…