Ladislav Větvička: Jsme na prahu třetí světové války. To vám jeblo? Zde jsou přesné informace

11.04.2018 21:52

Zatímco americké a ruské zdroje v těchto dnech nepíší téměř o ničem jiném, než že svět se nachází v situaci, jež je od roku 1945 nejblíže světové válce, česká média podle blogera z Ostravy Ladislava Větvičky informují o zdánlivě důležitých věcech. „Jsme na pokraji třetí světové války a iDNES píše o obézních ženách v kremačce. Copak v Praze v redakcích všem jeblo?“ vypěnil na sociální síti bloger, který následně připomněl největší hrozby, se kterými zahraniční média bijí na poplach.

Ladislav Větvička: Jsme na prahu třetí světové války. To vám jeblo? Zde jsou přesné informace
Foto: M.Kutilová
Popisek: V místech bojů s IS

„USA vypálí salvu z libovolné lodi, Rusko odpoví útokem na tuto loď, USA pošlou letadlo, to vypálí odkudkoliv, Rusko bude pálit na toto letadlo,“ uvedl hned v úvodu bloger a dodal, že Rusko má v Sýrii dostatek účinných prostředků PVO, aby bylo vyloučeno, že ve vzduchu nad Sýrií nebude jediné letadlo, které nedostane od Ruska povolení.

Dále také upozornil na to, že ozbrojené síly Ruské federace prý včera přesunuly na předsunutá letiště v Íránu několik letek nadzvukových bombardérů TU-22M3, které jsou schopny nést protilodní střely Ch32, jež mají dosah 1 000 km a útočnou rychlost přes 5 000 km/h, čili dokážou potopit libovolnou loď ve Středozemním moři. „Počet raket systému S-300 a S-400 dislokovaných nad zemí Sýrie pod velením RF a SAA v tomto okamžiku přesahuje 200 ks,“ řekl a doplnil, že Rusko posílá kvůli výhrůžkám USA kvůli „údajnému chemickému útoku“ z pohotovosti 40 strojů Su-30SM, 16 Su-35S, 52 MiG-29K a čtyři nejmodernější stealth stíhačky Su-57 a 14 Su-34.

Anketa

Kterého politika ANO vyjma Babiše máte nejraději?

20%
2%
4%
hlasovalo: 4763 lidí

„Do Sýrie do tří dnů pošle dalších 50 stíhaček, 80 vrtulníků, 5 000 vojáků, letadlo včasné výstrahy, dva strategické mombardéry Tu-160M1 a M2 + čtyři strategické bombardéry Tu-22M3,“ uvedl s tím, že do Sýrie posílá další tři baterie S-400, 100 tanků T-90SM,S a 150 tanků T-72B3 + 40 velitelských T-80UD.

Obavy a spekulace o vážnosti situace spustila výzva Rusku, kterou prezident Donald Trump umístil na svém Twitteru. 

„Rusko slibuje, že sestřelí jakoukoliv raketu vypálenou na Sýrii. Tak se, Rusko, připrav, protože přiletí, budou krásné, nové a ‚chytré‘. Nemělo by ses paktovat s plynovým zabijáckým zvířetem, které zabíjí své lidi a užívá si to,“ napsal v komentáři prezident, který označil americko-ruské vztahy za nejhorší i ve srovnání se studenou válkou. 

S tím, co Rusko už v Sýrii má, půjde podle Větvičky o největší zahraniční akci Ruska od války v Afghánistánu v 80. letech kvůli tomu, že USA poslalo k hranicím Sýrie kvůli přípravě úderu proti syrské vládě 80 letadel. Rusko kvůli tomu prý muselo obnovit Defcon na první úroveň, a pokud USA skutečně pošlou nad syrské nebe stíhačky, i kdyby nezasáhly, tak Rusko aktivuje Defcon 2, aby minimálně neutralizovalo americké síly lokální válkou.

„Jsme na pokraji třetí světové války. Agresora si už určete sami,“ uzavřel Větvička.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

20:47 Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

Moderátorka pořadu 168 hodin České televize Nora Fridrichová vypadla ze zábavného pořadu StarDance h…