Langšádlová: Zemane, zalez už někam

24.05.2018 9:32

Politička za TOP 09 Helena Langšádlová se vyjádřila k prezidentu Miloši Zemanovi a k novému projednávání kauzy Peroutka.

Langšádlová: Zemane, zalez už někam
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Poslankyně TOP 09 Helena Langšádlová
reklama

„Ten člověk se mi snad zdá. Tak on podle něj pořád není problém, že článek neexistuje a měl by se omluvit, ale že ho nemůže najít. Ať už někam zaleze a hledá,“ sdělila velmi zostra Langšádlová.

Anketa

Zeman vyhlásil, že Babiše jmenuje znovu premiérem bez ohledu na výsledek referenda v ČSSD. Je to dobře?

79%
21%
hlasovalo: 10030 lidí

Ostře se vyjádřil také šéfredaktor serveru Forum24.cz Pavel Šafr. „Nejvyšší soud rozhodl, že za chování prezidenta zodpovídá Česká republika. Neboli za ty všechny stupidity, lži a sprosťárny zodpovídáme my všichni. Pociťuji tudíž zodpovědnost a přemýšlím, co z ní vyvodím. Mohu třeba sednout na koně, vjet do hradu a vypráskat toho blba bičem?“ zeptal se Pavel Šafr na svém twitterovém účtu na adresu hlavy státu Miloše Zemana.

Reagoval tak na rozhodnutí Nejvyššího soudu, jenž vrátil spor o omluvu za výroky prezidenta Miloše Zemana na adresu novináře Ferdinanda Peroutky Obvodnímu soudu pro Prahu 1 k novému projednání.

Podle právníka Kaslové Františka Vyskočila dospěl Nejvyšší soud k závěru, že žaloba měla být vedena podle jiného zákona. Českou republiku neměla zastupovat Kancelář prezidenta republiky (KPR), ale nejspíš jedno z ministerstev. Podle Vyskočila soud zároveň odmítl argument KPR, že prezident není odpovědný za své výroky. Odpovědný je a odpovědnost podle NS nese Česká republika, řekl Vyskočil ČTK.

Celý příspěvek Pavla Šafra:

Nejvyšší soud rozhodl, že za chování prezidenta zodpovídá Česká republika. Neboli za ty všechny stupidity, lži a sprosťárny zodpovídáme my všichni. Pociťuji tudíž zodpovědnost a přemýšlím, co z ní vyvodím. Mohu třeba sednout na koně, vjet do hradu a vypráskat toho blba bičem?

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

19:43 Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

V této době přepřahat koně nevidím jako něco prozíravého. Prymula je schopný šéf. To řekla Parlament…