Laudát má strach: Tady to může dopadnout ještě mnohem hůř...

06.04.2020 11:17

Někdejší poslanec a nynější předseda Klubu angažovaných nestraníků (KAN) František Laudát varuje, že se premiér Babiš sice tváří, jakože to nejhorší už máme za sebou, ale realita může být, bohužel, zcela jiná. Problémy mohou pode Laudáta dostoupit do takových výšin, že se nakonec k moci dostane ještě někdo mnohem horší než šéf hnutí ANO Andrej Babiš.

Laudát má strach: Tady to může dopadnout ještě mnohem hůř...
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát

V České republice hygienici evidují 85 tisíc lidí otestovaných na nemoc covid-19, přes 4500 nakažených a naštěstí jen 72 úmrtí. Téměř 100 lidí už se vyléčilo. V porovnání s Itálií, Španělskem nebo Spojenými státy jsou to velmi optimistická čísla. Mohlo by se tedy zdát, že v boji s koronavirem máme takřka vyhráno.

Někdejší poslanec František Laudát však na sociální síti Facebook varuje, že přílišný optimismus opravdu není na místě. Ukazuje se spíš, že ekonomika nebyla v tak dobrém stavu, jak ještě před pár týdny přesvědčoval veřejnost Babiš a šéfka státní kasy za hnutí ANO. Řada podniků zkrachuje, lidé si to uvědomují a budou z toho stále nervóznější.

S přibývajícím časem poroste nervozita lidí v karanténě, začnou se lidem hroutit plány na budoucnost, protože jim někdo občas bezmyšlenkovitě udělal čáru přes rozpočet... Ale varuju všechny, aby se z téhle situace nikdo neradoval. Jednak zoufalí politici jsou schopní zoufalých činů, nebo chaos může vynést na povrch k moci ještě něco horšího než dnes. Jedno z pravidel pro udržení svobody a demokracie zní: ‚Když nastane, co bylo nemyslitelné, zachovej klid,‘“ doporučil Laudát.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

18:30 „Stovky hodin příprav a pak tohle!“ Krátce před tiskovkou s von der Leyenovou se to stalo... Babiš exkluzivně pro PL

Premiér Andrej Babiš poskytl ParlamentnímListům.cz exkluzivně komentář týkající se výstupů některých…