Laudát má strach: Tady to může dopadnout ještě mnohem hůř...

6.4.2020 11:17 dop.

Někdejší poslanec a nynější předseda Klubu angažovaných nestraníků (KAN) František Laudát varuje, že se premiér Babiš sice tváří, jakože to nejhorší už máme za sebou, ale realita může být, bohužel, zcela jiná. Problémy mohou pode Laudáta dostoupit do takových výšin, že se nakonec k moci dostane ještě někdo mnohem horší než šéf hnutí ANO Andrej Babiš.

Laudát má strach: Tady to může dopadnout ještě mnohem hůř...
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát

V České republice hygienici evidují 85 tisíc lidí otestovaných na nemoc covid-19, přes 4500 nakažených a naštěstí jen 72 úmrtí. Téměř 100 lidí už se vyléčilo. V porovnání s Itálií, Španělskem nebo Spojenými státy jsou to velmi optimistická čísla. Mohlo by se tedy zdát, že v boji s koronavirem máme takřka vyhráno.

Někdejší poslanec František Laudát však na sociální síti Facebook varuje, že přílišný optimismus opravdu není na místě. Ukazuje se spíš, že ekonomika nebyla v tak dobrém stavu, jak ještě před pár týdny přesvědčoval veřejnost Babiš a šéfka státní kasy za hnutí ANO. Řada podniků zkrachuje, lidé si to uvědomují a budou z toho stále nervóznější.

S přibývajícím časem poroste nervozita lidí v karanténě, začnou se lidem hroutit plány na budoucnost, protože jim někdo občas bezmyšlenkovitě udělal čáru přes rozpočet... Ale varuju všechny, aby se z téhle situace nikdo neradoval. Jednak zoufalí politici jsou schopní zoufalých činů, nebo chaos může vynést na povrch k moci ještě něco horšího než dnes. Jedno z pravidel pro udržení svobody a demokracie zní: ‚Když nastane, co bylo nemyslitelné, zachovej klid,‘“ doporučil Laudát.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: mp

Vaše rady nad zlato

Dobrý den, nemáte to jako politici lehké, na druhou stranu, jste za vodou, takže mimo realitu běžných lidí. Myslíte, že rady typu, více se oblečtě, méně se koupejte v teplé vodě... jsou k něčemu jinému, než že pobouří lidi? Ono to totiž vypadá, že vám úplně chybí sociální cítění nebo nevim.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Lžete! Nařizujte! Lidi neposlouchají!“ Kubek zuřil v ČT, Válek odmítal nutit očkování. Bylo zle

9:54 „Lžete! Nařizujte! Lidi neposlouchají!“ Kubek zuřil v ČT, Válek odmítal nutit očkování. Bylo zle

Velmi vyhroceně skončila pondělní debata ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) s preziden…