Laudát má strach: Tady to může dopadnout ještě mnohem hůř...

06.04.2020 11:17

Někdejší poslanec a nynější předseda Klubu angažovaných nestraníků (KAN) František Laudát varuje, že se premiér Babiš sice tváří, jakože to nejhorší už máme za sebou, ale realita může být, bohužel, zcela jiná. Problémy mohou pode Laudáta dostoupit do takových výšin, že se nakonec k moci dostane ještě někdo mnohem horší než šéf hnutí ANO Andrej Babiš.

Laudát má strach: Tady to může dopadnout ještě mnohem hůř...
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát

V České republice hygienici evidují 85 tisíc lidí otestovaných na nemoc covid-19, přes 4500 nakažených a naštěstí jen 72 úmrtí. Téměř 100 lidí už se vyléčilo. V porovnání s Itálií, Španělskem nebo Spojenými státy jsou to velmi optimistická čísla. Mohlo by se tedy zdát, že v boji s koronavirem máme takřka vyhráno.

Někdejší poslanec František Laudát však na sociální síti Facebook varuje, že přílišný optimismus opravdu není na místě. Ukazuje se spíš, že ekonomika nebyla v tak dobrém stavu, jak ještě před pár týdny přesvědčoval veřejnost Babiš a šéfka státní kasy za hnutí ANO. Řada podniků zkrachuje, lidé si to uvědomují a budou z toho stále nervóznější.

S přibývajícím časem poroste nervozita lidí v karanténě, začnou se lidem hroutit plány na budoucnost, protože jim někdo občas bezmyšlenkovitě udělal čáru přes rozpočet... Ale varuju všechny, aby se z téhle situace nikdo neradoval. Jednak zoufalí politici jsou schopní zoufalých činů, nebo chaos může vynést na povrch k moci ještě něco horšího než dnes. Jedno z pravidel pro udržení svobody a demokracie zní: ‚Když nastane, co bylo nemyslitelné, zachovej klid,‘“ doporučil Laudát.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: mp

Ing. Petr Bendl byl položen dotaz

Diskuze

Dobrý den, pane Bendle. Hned na začátku říkám, že podle mě nemají zemědělci k demonstracím důvod. Vždyť jejich zisky rostou, tak na co si stěžují? Ale proč vás oslovuji je kvůli vašemu komentáři. Tvrdíte, že protest pokus nelegitimních osob o destabilizaci. Proč myslíte, že by se o to někdo snažil? ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

A kdo tu zažil nenávist? Překlad do ukrajinštiny, pak les rukou. Trochu jiná Rakušanova debata

23:24 A kdo tu zažil nenávist? Překlad do ukrajinštiny, pak les rukou. Trochu jiná Rakušanova debata

Po několika debatách na různých místech v republice se ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rozhodl svo…