Legislativní rada navrhla schálit novelu občanského soudního řádu

21.02.2013 20:48

Legislativní rada vlády dnes projednala a doporučila schválit dva návrhy zákonů, které souvisí s novým občanským zákoníkem. Jedním z nich je zákon, kterým se mění některé zákony v souvislosti s rekodifikací soukromého práva. Druhým pak návrh novely občanského soudního řádu. ČTK o tom dnes informovala mluvčí ministra a předsedy Legislativní rady vlády Pavla Zdráhalová.

Legislativní rada navrhla schálit novelu občanského soudního řádu
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.

Cílem návrhu novely občanského soudního řádu je přizpůsobení právní úpravy procesního soukromého práva přijatým změnám soukromého hmotného práva. "V rámci tohoto procesu dojde k rozdělení úpravy civilního soudního řízení do dvou samostatných zákonů, a to občanského soudního řádu a souběžně předkládaného nového zákona o zvláštních řízeních soudních," uvedla Zdráhalová.

Vztah obou uvedených zákonů bude založen na takzvaném principu subsidiarity, kdy občanský soudní řád představuje obecný procesní předpis. Součástí předloženého návrhu zákona jsou rovněž novely zákona o soudních poplatcích, zákona o státním zastupitelství, soudního řádu správního a zákona o vyšších soudních úřednících a vyšších úřednících státního zastupitelství.

Nový občanský zákoník je rozsáhlý kodex, který čítá přes tři tisícovky paragrafů. Nově upravuje tři základní okruhy - rodinu, vlastnictví a smlouvy. V účinnost má vstoupit od příštího roku, objevují se však úvahy o možném odkladu.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: joh

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je to jinak! Babišovi se nejdřív zvedl žaludek a pak začal pátrat. A teď přiznal...

22:25 Je to jinak! Babišovi se nejdřív zvedl žaludek a pak začal pátrat. A teď přiznal...

Premiér Andrej Babiš se ve své týdenním hlášení „Čau lidi“ rozepsal o dnešním tragickém požáru domov…