Lékaři, kteří bojovali o své platy, na hromadném protestu neprodělali

25.03.2012 10:45

Do další kampaně bych nešel, nemám už na to energii, řekl pro Tyden.cz Pavel Vávra, jedna z tváří lékařské výzvy Děkujeme, odcházíme. Kampaní si každopádně nepohoršil, nyní vlastní lékařské zařízení pro speciální léčbu pacientů.

Lékaři, kteří bojovali o své platy, na hromadném protestu neprodělali
Foto: Hans Štembera
Popisek: Leoš Heger

Před více než rokem burcoval doktor Pavel Vávra kolegy k podání hromadných výpovědí. Dnes jeden z tahounů protestní kampaně „Děkujeme, odcházíme“ vlastní kryocentrum, ve kterém léčí pacienty mrazem.

Na to, aby šel lékař z Vysočiny do další kampaně, prý už nemá sílu. A to i přesto, že lékaři, kteří loni bojovali s vládou o vyšší platy, na hromadném protestu neprodělali.

Situace ve zdravotnických zařízeních je však stále napjatá. Ministr zdravotnictví Leoš Heger a kraje si mezi sebou přehazují odpovědnost za podfinancování regionálních nemocničních zařízení.

Právě regionální nemocnice a doktoři, kteří v nich pracují, Hegera nejsilněji upomínají o sliby, které doktorům v oblasti platů dal. Ministr zdravotnictví však upozorňuje, že vzhledem k nedostatku financí ve státní pokladně musí svůj původní slib revidovat, protože vycházel původně z předpokladů, že ekonomika poroste.


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pal

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Slovenská tragédie“. Překlad mediálního našlapování kolem atentátu

11:56 „Slovenská tragédie“. Překlad mediálního našlapování kolem atentátu

Na roli médií se v souvislosti s atentátem na slovenského premiéra Roberta Fica zaměřil Ladislav Jak…