Leoš Mareš královsky přispěl Člověku v tísni

03.05.2016 6:26

Snad nejslavnější moderátor v Česku Leoš Mareš se zapojil do projektu „Slavíme velkoryse“ a své čtyřicáté narozeniny využil k tomu, aby pomohl neziskové organizaci Člověk v tísni. Pro tuto organizaci získal od svých spoluobčanů přes milion korun. Člověk v tísni dodává, že stejnou cestou mohou jít všichni ti, kterým nejsou lhostejné lidské osudy.

Leoš Mareš královsky přispěl Člověku v tísni
Foto: clovekvtisni.cz
Popisek: Člověk v tísni - logo
reklama

Leoš Mareš se rozhodl své čtyřicáté narozeniny oslavit s Člověkem v tísni. Lidé dostali možnost popřát slavnému moderátorovi ke kulatým narozeninám a při té příležitosti věnovat finanční dar organizaci Člověka v tísni, která jej následně použije na pomoc dětem v Sýrii či Česku nebo Kambodži. Mareš touto cestou získal 1 122 158 korun. Jeho narozeninová sbírka byla ukončena 30. dubna, ačkoli má Leoš Mareš narozeniny už 27. dubna.

Velikost daru, jaký mohli gratulanti poslat, je libovolná. Zpravidla zaslali přání hodně zdraví a štěstí a několik stovek korun k tomu. Jedno přání bylo podepsáno i jménem Andrej Babiš. A přání? „Odváděj řádně daně.“ Není však jisté, zda to byl opravdu ministr financí a miliardář Andrej Babiš, nebo třeba jen nějaký vtipálek.

Oslavenci si mohou vybrat, zda finanční dary gratulantů připadnou skrze Člověka v tísni dětem v Sýrii nebo dětem z českých ghett, ale také dětem z Kambodži, Angoly či našim starším spoluobčanům, kteří většinu svého života prožili ve dvou diktaturách – nacistické  a komunistické – a teď se o své historické zkušenosti mohou podělit s mladší generací.

Za milionový dar poděkovala na sociální síti Twitter i sama organizace.

„Nevíme, co dodat... Leoš Mareš se rozhodl oslavit své čtyřicátiny netradičně a pomocí našeho projektu ‚Slavíme velkoryse‘ se mu podařilo vybrat 1 122 158 Kč – DĚKUJEME! Zkuste to i vy – stačí si založit oslavu na www.slavimevelkoryse.cz a dát o ní vědět kamarádům a známým! #‎slavimevelkoryse.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Sarajevský atentát“ byla první dezinformace. Novinář Leschtina k narozeninám Klause

15:43 „Sarajevský atentát“ byla první dezinformace. Novinář Leschtina k narozeninám Klause

Jiří Leschtina je veteránem českého komentariátu již od devadesátých let. Ani on proto nemohl odolat…