Lesům ČR bude šéfovat manažer Szórád ze společnosti IKEA

14. 4. 2014 14:10

Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) v pondělí představil nového ředitele Lesů ČR. Stal se jím dosavadní manažer polské pobočky nábytkářské společnosti Ikea Industry Daniel Szórád. Informovala o tom ČT24.

Lesům ČR bude šéfovat manažer Szórád ze společnosti IKEA
Foto: lesycr.cz
Popisek: Lesy ČR
reklama

Jurečka prohlásil, že všechny kandidáty na generálního ředitele prověřovala Bezpečnostní informační služba. „Pan Daniel Szórád tím prověřováním prošel bez ztráty kytičky,“ oznámil ministr na tiskové konferenci.

„Jak Andrej Babiš, tak premiér Bohuslav Sobotka nevyjádřili žádné pochybnosti,“ ujistil Jurečka, který poté novému řediteli popřál štěstí ve funkci.

Rád bych usiloval o transparentní diskusi s veřejností

„Chceme působit transparentně na trhu. Rád bych usiloval o otevřenou a transparentní diskusi s veřejností i s odbornou širokou veřejností. Touto formou můžeme přispět k řešení celé řady otazníků,“ prohlásil Szórád na tiskové konferenci.

Szórád, který byl manažerem polské pobočky švédského nábytkářského impéria IKEA, má bohatou zkušenost v lesnickém oboru. Byl mimo jiné mezi lety 2001 a 2009 obchodním ředitelem firmy CE WOOD, která se nyní soudí s Lesy ČR o 3,72 miliardy korun za zrušené smlouvy.

Ministerstvo koncem února uvedlo, že ve hře o místo generálního ředitele zůstává více než šest kandidátů. Jurečka během února absolvoval pohovory s šesticí kandidátů, kteří postoupili do užšího kola výběrového řízení vypsaného jeho předchůdcem Tomanem. Nikoho z kandidátů prý z výběru nevyloučil. Okruh uchazečů se naopak rozšířil o blíže nespecifikovaný počet dalších.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vfe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výsměch europoslanci Kolajovi za žalování do Bruselu: Soudruh Pirát, železná pěst komisařky Jourové. A paní učitelce to taky povíte?

8:47 Výsměch europoslanci Kolajovi za žalování do Bruselu: Soudruh Pirát, železná pěst komisařky Jourové. A paní učitelce to taky povíte?

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek ve svém facebookovém komentáři glosuje reakce odpůrců volby …