Levicový web spojil poslankyni Černochovou s vrahem z Floridy. Jenže tak blbě, že z toho okamžitě začaly vznikat vtipy

16.02.2018 13:32

Devatenáctiletý Nikolas Cruz na střední škole na Floridě zabil 17 lidí. Na dokonání masakru mu stačilo šest minut. Americké úřady přinesly podrobněší informace o tom, jakou noční můrou si ve středu středoškoláci prošli. Svou troškou do informačního mlýna však přišel také Deník Referendum. Publicistku Lucii Sulovskou to přimělo zareagovat.

Levicový web spojil poslankyni Černochovou s vrahem z Floridy. Jenže tak blbě, že z toho okamžitě začaly vznikat vtipy
Foto: osobní archiv
Popisek: Jana Černochová
reklama

Spojené státy si procházejí další zatěžkávací zkouškou. Nikoli poprvé přinášejí americká média informace o tom, jak duševně nevyrovnaný jedinec, tentokrát to byl Nikolas Cruz, dorazil s puškou do své bývalé střední školy a rozpoutal peklo. Agentura Reuters k tomu poznamenává, že agenti FBI měli dopředu informace o tom, že by se Cruz mohl o něco takového pokusit. Na sociálních sítích se netajil svým zápalem pro zbraně. Netajil se ani tím, že si pohrává s myšlenkou nějaký podobný hrůzný čin spáchat.

FBI se ale brání, že zaprvé neměla dost informací, z nichž by bylo možné dovodit, kdy a kde Cruz přesně udeří. Videa, která sdílel, navíc server YouTube v jednu chvíli odstranil jako závadná.

Prezident Donald Trump střelbu odsoudil a zdůraznil, že američtí rodiče se nesmí bát pouštět své děti do školy.

Ke střelbě se vyjádřil také český Deník Referendum, který přinesl informaci, že Cruz k rozpoutání masakru použil stejnou zbraň, se kterou se nechala fotit také poslankyně Jana Černochová (ODS), zastánkyně práva na držení zbraní.

„Pachatel středečního útoku na střední škole v Parklandu postřílel nejméně sedmnáct žáků a učitelů útočnou puškou AR-15 – zbraní, již v českém prostředí nepřímo propagovala starostka Prahy 2 a poslankyně ODS na své proslulé fotografii,“ píše server.

Je na ní zachycena poslankyně Černochová, jak se v maskáčové róbě opírá o zeď, usmívá se do fotoaparátu a v rukou třímá zmíněnou pušku.

Když si komentář Deníku Referendum přečetla publicistka Lucie Sulovská, neudržela se a na sociální síti učinila poznámku. „Josef Svoboda zavraždil rodinu stejnou sekerou, jakou váš děda štípal dříví!“ podotkla v duchu logiky, ke které sáhl i zmíněný server.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Orbánův „Kroupa“. Čínští agenti v Maďarsku, zní odhalení

15:42 Orbánův „Kroupa“. Čínští agenti v Maďarsku, zní odhalení

Čínský vliv se stále více dostává do Maďarska, kde univerzity produkují čínské agenty. S takovým zji…