Lhala? „Slavná“ Pirátka, partnerka Michálka, odstoupila. Ale je tu další info. A nářky z útrob strany

17. 10. 2019 10:30

Předsedkyně pražských Pirátů a zastupitelka Michaela Krausová, která se scházela s manažerem reklamní firmy JCDecaux Tomášem Tenzerem, jenž je souzen za korupci, vydala prohlášení. Server ParlamentníListy.cz upozornil, že o těchto schůzkách nevedou Piráti záznamy, přestože se zaklínají transparentností a ostatním stranám vyčítají, že nečiní totéž. Krausová se rozhodla vysvětlit, proč si počínala právě tak, jak si počínala. A oznámila svou rezignaci.

Lhala? „Slavná“ Pirátka, partnerka Michálka, odstoupila. Ale je tu další info. A nářky z útrob strany
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michaela Krausová

Michaela Krausová, která se tajně scházela s manažerem reklamní firmy JCDecaux Tomášem Tenzerem, jenž je souzen za korupci, vydala prohlášení, ve kterém zdůraznila, že schůzky s tímto mužem nehlásila do pirátského registru schůzek, protože šlo o schůzky soukromé a již nim nedochází.

Fotogalerie: - Piráti na Vltavě

Šéf Pirátské strany Ivan Bartoš
Pirátský babysitting, tedy hlídání dětí
Piráti odstartovali svou kampaň v Praze na lodi Ca...
Lídrem pražské kandidátky Pirátů je Jakub Michálek
Na lodi se představila celá sedmička pražské kandi...
Trojka kandidátky Ondřej Profant

Anketa

Je ,,nenávist na internetu" tak velké nebezpečí, jak popisují Pavel Rychetský a Anna Šabatová?

16%
84%
hlasovalo: 17384 lidí

Server iDNES.cz k tomu dodal, že se s manažerem scházela i poté, co byl za korupci stíhán, ačkoli tvrdila, že kontakty s manažerem přerušila hned, jak se objevily informace o jeho stíhání.

„Jak jsem uvedla, moje schůzky s panem Tenzerem byly osobní a politiky se týkaly pouze tím, že jsem postoupila kolegům jeho podněty z oblasti reklamy. Jakmile jsem se dozvěděla o jeho trestním stíhání, sešla jsem se s ním a vyslechla si jeho vyjádření a na druhé schůzce v květnu jsem mu z vlastní iniciativy oznámila, že všechny kontakty s ním ukončuju. To je celý příběh, žádná výhoda pro reklamní firmy nebyla, věc je už měsíce skončená. Uznávám, že jsem špatně vyhodnotila dopady schůzek s panem Tenzerem, nicméně jde o nafouknutou kauzu. Nemohu se ubránit pocitu, že cílem je naši dobrou práci na magistrátu očernit a dosadit politiky, kteří půjdou reklamním agenturám na ruku a zahltí Pražany další reklamou,“ uvedla mladá politička.

Anketa

Líbí se vám rozhodnutí Ústavního soudu, kterým zrušil zdanění církevních restitucí?

9%
91%
hlasovalo: 21574 lidí

Prý však nechce, aby její kontakty s Tomášem Tenzerem poškodily Piráty a dobrou práci, kterou odvádějí, a rozhodla se proto rezignovat na post šéfky zastupitelky klubu. Rozhodla se tak i navzdory tomu, že tím vyvolala smutek v řadách svých pirátských kolegů.  

„Proto jsem se dnes přes nesouhlas našeho klubu rozhodla rezignovat na post předsedkyně zastupitelského klubu Pirátů, stát se řadovou neuvolněnou zastupitelkou a dále se věnovat práci pro Pražany. Bylo pro mě ctí přispět práci Pirátů například tím, že jsem v uplynulém roce zorganizovala desítky transparentních výběrových řízení do městských firem a iniciovala výpověď partnerské smlouvy s Pekingem,“ zdůraznila.

Místopředseda zastupitelského klubu ODS Jakub Stárek, místostarosta na Praze 6, přesto nenechal na Krausové nit suchou.

„Celá koalice v čele s Pirátskou stranou se od svého vzniku ohání transparentností. Proto budeme požadovat důvěryhodné vysvětlení schůzek bývalé předsedkyně pirátského klubu Michaely Krausové s obžalovaným manažerem JCDecaux. JCDecaux v Praze usiluje o významnou veřejnou zakázku a informace z médií o těchto schůzkách tak vyvolávají spoustu otázek o transparentnosti celého procesu veřejné zakázky za desítky milionů korun. Závažnost celé situace podle nás podtrhuje fakt, že i přes ubezpečování předsedy Pirátské strany Ivana Bartoše, že se o žádný problém nejedná, paní zastupitelka Krausová na svou funkci předsedkyně klubu včera rezignovala.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Školník vyhrožoval, že neodmaturujeme.“ Soudružka ho naučila koktat a počurávat se. Normalizace na periferii, kde Havel řekl památnou větu...

22:32 „Školník vyhrožoval, že neodmaturujeme.“ Soudružka ho naučila koktat a počurávat se. Normalizace na periferii, kde Havel řekl památnou větu...

REPORTÁŽ „Komunistická soudružka mě naučila koktat a počurávat se,“ vzpomínal bývalý kastelán na pře…