Lhát v průzkumech Sanepu není těžké. Je to ale neúčinné, hájí se šéf

04.09.2011 16:10

Podvádět v průzkumech agentury Sanep není až tak složité. Nekontrolují se totiž dostatečně osobní údaje jednotlivých účastníků průzkumů. Sice je zde nově oznámení o případné sankci, pokud někdo podvádí, nikdo ale údaje dál neověřuje.

Lhát v průzkumech Sanepu není těžké. Je to ale neúčinné, hájí se šéf
I když se již dříve server iDNES.cz zapojil do průzkumů agentury Sanep prostřednictvím účtu fiktivního důchodce, ani nyní nemá její šéf pochybnosti o důvěryhodnosti.

"Důvěryhodnost a identitu respondentů ověřujeme několika metodami, jednu z nich tvoří ověřovací kontrolní průzkumy či otázky. Vedle monitorování IP adres a dalších technických dat pak k další kontrole dochází v rámci motivačního programu, osobní korespondence s respondenty či výskytu náhodných anomálií," tvrdí ředitel Oldřich Zajíc v rozhovoru pro web.

Související: Většina lidí chce zdanit bohaté. Potvrdil to průzkum

Aby se člověk zaregistroval do průzkumů Sanepu, postačí platný e-mail a vyplnění jen základních údajů. Nově u registrace přibylo varování, že pokud dotyčný vyplní mylné informace, hrozí mu peněžní sankce. Během dvou měsíců ale nikdy z agentury žádné údaje nekontroloval.

Do databáze je zaregistrováno asi 200 tisíc uživatelů. Jednotlivých průzkumů se pak účastní kolem pěti tisíc. Podle slov Zajíce však neexistuje možnost, že by se takoví lidé s vadnými údaji dali napočítat ve stovkách. "Zaručujeme chybovost do 0,2 procenta," tvrdí.

Stejně tak se neobává, že by si například politická strana objednala lidi, kteří by se v agentuře zaregistrovali a pak mátli výsledky průzkumů. "To by stálo tolik peněz jako druhé parlamentní volby, a to se nikomu nevyplatí," myslí si ředitel.

Čtěte více:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Heil Mutti Merkel!“ a „Allah Akbar, Hände hoch, das ist Befehl!“ Vlajka EU v plamenech. Před Hradem bylo dusno

18:57 „Heil Mutti Merkel!“ a „Allah Akbar, Hände hoch, das ist Befehl!“ Vlajka EU v plamenech. Před Hradem bylo dusno

Válečný veterán z Kosova a Kuvajtu Martin Zapletal provedl v sobotu odpoledne před Pražským hradem n…