Lidé budou mrznout, ale to lidovce trápit nemusí... Předsedkyně KSČM se pustila do horlivé ministryně

26.12.2021 11:16 | Ze sítí

Nová ministryně pro životní prostředí ze strany lidové Anna Hubáčková oznámila, že s těžbou uhlí by se v České republice mohlo skončit do roku 2030. Předsedkyně KSČM Kateřina Konečná člence vlády Petra Fialy (ODS) položila zásadní otázku. Obratem také dodala, že na ni ministryně asi neodpoví a obyčejní lidé si budou muset poradit sami.

Lidé budou mrznout, ale to lidovce trápit nemusí... Předsedkyně KSČM se pustila do horlivé ministryně
Foto: Repro Youtube
Popisek: Europoslankyně Kateřina Konečná

Česko by mělo s těžbou uhlí skončit do roku 2038 a přispět tak ke snaze EU ozelenit evropskou ekonomiku. Nová ministryně pro životní prostředí Anna Hubáčková (KDU-ČSL) by si uměla představit, že Česko skončí s těžbou uhlí ještě dřív, konkrétně v roce 2030.

Předsedkyně KSČM Kateřina Konečná se na to konto členky vlády Petra Fialy zeptala, kde asi tak mají Češi, Moravané a Slezané vzít dost tepla. Zvlášť, když se v zimě budou teploty pohybovat někdy i značně hluboko pod bodem mrazu.

„Miluju, když politici vyhlašují krásné ‚ekologické‘ závazky, které se projeví, až oni sami budou v politickém důchodu! To teď předvedla nová ministryně životního prostředí Hubáčková, když vyhlásila, že chce ukončit těžbu uhlí v roce 2030. Jenže neřekla, jak chce zajistit, aby lidé měli teplo z dálkového vytápění, které je výrazně závislé na uhlí,“ upozornila šéfka KSČM.

Ing. Kateřina Konečná

  • KSČM
  • Jsem poslankyně - díky Vám, pro Vás, s Vámi
  • europoslankyně

A nejde jen o teplo, ale třeba také o dodávky elektřiny. U těch by podle Konečné měla ministryně říct, kde se vezme. Konečná pochybuje, zda to bude z tolik vzývaných moderních technologií, neboť ty prozatím nikdo neviděl.

„To se totiž podle těchto politiků ‚nějak zařídí novými technologiemi‘, které ovšem ještě nikdo neviděl. Takže až ona bude v politickém důchodu, tak lidé budou akorát moci nadávat. Ji to trápit nemusí, je to pokrytectví, které je u lidovců obvyklé. Proto neskákejme na lep těmto krásným představám, které nemají reálný základ!“ uzavřela Konečná.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

Názory

Souhlasíte se mnou, že jsou dnes lidé z jiným názorem než má tato vláda označováni za troly, dezinformátory či nějakou pátou kolonu? A tito lidé zase opačný tábor nazývají pražskou kavárnou apod. Jak přesně byste chtěla tyto lidi stmelit? Jde to vůbec? Slibovali to už mnozí a zatím přilili spíš olej...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Přeju vám průjem! Lháři!“ Ceny řízku a salátu rozjely peklo

12:07 „Přeju vám průjem! Lháři!“ Ceny řízku a salátu rozjely peklo

Všechno nasvědčuje tomu, že většina domácností se bude muset letos alespoň z části o Vánocích uskrom…