Lidé, naštvěte se, ozvěte se! Evropa spěje ke konci, sepsal Okamura provolání kvůli muslimům

30.10.2014 14:26

Evropa podle Tomio Okamury spěje ke konci. Ilustruje to na rozsudku poslance belgického parlamentu Daniela Féreta za to, že jeho politická strana v předvolební kampani distribuovala letáky s textem: „Postavte se islamifikaci Belgie!“. Šéf Úsvitu přímé demokracie to napsal na svůj profil na ParlamentníchListech.cz. Občany vyzývá, aby se naštvali a volili Úsvit s tím, že bude dál bojovat proti šíření radikálního islámu. Zároveň dodává, že ve sněmovně je jeho hnutí v tomto osamoceno.

Lidé, naštvěte se, ozvěte se! Evropa spěje ke konci, sepsal Okamura provolání kvůli muslimům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomio Okamura
reklama

Evropa spěje ke konci, to je absolutně šílené, co se stalo. Evropský soud pro lidská práva odsoudil poslance belgického parlamentu Daniela Féreta za to, že jeho politická strana v předvolební kampani distribuovala letáky s textem: „Postavte se islamifikaci Belgie!“.

Okamura podotýká, že podobné letáky šířilo před volbami i jeho hnutí. „A média mne i Úsvit označila za nevolitelné xenofobní hnutí a očernila nás, takže nás občané nevolili,“ stěžuje si Okamura.

„Co je xenofobní na tom, že mám strach z radikálního islámu a odmítám jeho pronikání do České republiky? Nebo že odmítám miliony ekonomických imigrantů, což nám reálně hrozí v souvislosti s krizí na Ukrajině či v afrických zemích, jelikož pro mě je na prvním místě práce pro naše občany a zachování českého a moravského charakteru naší země, země, kterou po staletí budovali moji a vaši předci?“ píše poslanec Okamura v provolání.

Šéf Úsvitu pak všem slibuje, že bez ohledu na rozsudek nad belgickým politikem, bude on i jeho hnutí dál bojovat proti islamizaci Evropy. A žádá lidi o podporu ve volbách, aby nebylo pozdě.

„Vážení občané - naštvěte se.

Slušní lidé - ozývejte se.

Bez vás, slušné mlčící většiny, změna nikdy nepřijde.

Podpořte nás!“

Přistěhovalci se musí přizpůsobit, ne my

Tomio Okamura opakuje své přesvědčení, že islám do České republiky nepatří, a kritizuje vládu, že nedělá žádné legislativní kroky k zamezení pronikání radikálního islámu na naše teritorium i do EU.

„Trvám na tom, aby všichni, kdo chtějí žít s námi v naší krásné zemi, dodržovali naše pravidla. Ostentativní vymezování není správnou cestou k pokojnému a mírovému soužití. Ne Češi, ale přistěhovalci se musí přizpůsobit. Pakliže není nějaký cizinec v naší zemi spokojený, může kdykoliv využít výhodu naší demokracie – práva odejít,“ napsal Okamura.

Dělají ze mě xenofoba a rasistu…

Tomio Okamura v prohlášení k veřejnosti kritizuje chování médií, a to i těch veřejnoprávních. Snaží se prý Úsvit i Okamuru dehonestovat a pomluvit. Stěžuje si, že z něj dělají rasistu a xenofoba. „Naopak já sám mám s rasismem celoživotně negativní zkušenosti. Já dělím lidi jinak - na slušné a na neslušné. A trvám na tom, že chci podporovat především ty slušné,“ dodává. „Stejně tak je na Úsvit celoroční mediální blokáda, dokonce i ve veřejnoprávních médiích nedostáváme prostor mluvit o našich návrzích či stanoviscích jak k zákonům, tak k aktuálním událostem,“ tvrdí šéf Úsvitu.

Celé provolání Tomio Okamury: Evropa spěje ke konci

„Dostali jsme se v naší republice již tak daleko, že se i za pravdu musí v médiích platit. Respektive, kdo nezaplatí, nemá šanci svůj názor sdělit, a je jedno, jestli je to pravda, nebo absolutní lež,“ vznáší Okamura tvrdé obvinění.

Nic není bez naděje!

„Za sebe vám slibuji, že budu nadále neúnavně bojovat za program přímé demokracie jako jediného funkčního řešení prověřeného nejvyspělejšími zeměmi. Bez skutečně masové podpory vás občanů to ale půjde velmi obtížně - proto agitujte mezi lidmi, mluvte kolem sebe o potřebných změnách, co navrhujeme. Nic není bez naděje,“ píše čtenářům.

Předseda belgické Národní fronty byl odsouzen k obecně prospěšným pracím a na deset let byl vyloučen z možnosti zastávat funkce v parlamentu. V odůvodnění rozsudku se píše, že „tolerance a respekt pro stejnou důstojnost všech lidských bytostí je základem demokratické, pluralistické společnosti. Vzhledem k tomu je ze zásady možné v některých demokratických společnostech považovat za nutné postihovat nebo přímo předem bránit všem formám projevu, které šíří, podněcují, podporují nebo ospravedlňují nenávist založenou na netoleranci," cituje z rozsudku Okamura.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

S Křečkem to přehnali! A jiný problém – mezinárodní. Uvědomuje si Minář, co udělal? Byl jsem na Letné, ale... Milion chvilek naštval poslance Krejzu

10:31 S Křečkem to přehnali! A jiný problém – mezinárodní. Uvědomuje si Minář, co udělal? Byl jsem na Letné, ale... Milion chvilek naštval poslance Krejzu

ROZHOVOR „Pokud chtěl být přesvědčivější, měl takovouto SMS přečíst na plénu a měl klid,“ říká posla…