Lidé shromažďují peníze na nákup lodí. Chtějí jet bojovat proti neziskovkám, které u Afriky nakládají migranty

06.06.2017 8:25

,,Ultrapravicoví" Evropané vybírají peníze na nákup lodí, se kterými se chtějí vydat do Středozemního moře a bojovat s humanitárními organizacemi, které zachraňují migranty před utonutím. Informuje o tom levicový server Salon.com.

Lidé shromažďují peníze na nákup lodí. Chtějí jet bojovat proti neziskovkám, které u Afriky nakládají migranty
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Itálie - migranti
reklama

V tomto roce se různým humanitárním organizacím podařilo zachránit přes 6000 migrantů před utonutím ve Středozemním moři. Jejich práce se ovšem nezamlouvá mládežnické ultrapravicové protiuprchlické a protiislámské organizaci s názvem „Identitarian“, jejíž členové vybírají prostřednictvím internetu peníze na nákup lodí s úmyslem pronásledovat uprchlíky snažící se dostat do Evropy. 

 

Ultrapravicoví aktivisté plánují na toto léto námořní kampaň, v rámci které hodlají konfrontovat lodě zachraňující uprchlíky ve Středozemním moři. 

 

Členové hnutí „Identitarian“ jsou mladí lidé, většinou mezi dvaceti a třiceti lety, a působí zejména ve Francii, Rakousku, Německu a Itálii. Za méně než dva týdny od zahájení kampaně se skupině podařilo vybrat přes 1, 5 milionu korun. 

 

Článek ZDE

 

Peníze byly vybrány skrze anonymní crowdfundingovou kampaň s počátečním cílem 1,3 milonu korun na nákup lodí, náklady na cestu a filmovou techniku. V sobotu vedení hnutí podtvrdilo, že již dosáhlo finančního limitu, nicméně i nadále přijímá dotace. 

 

Simon Murdoch z londýnské protirasistické organizace „Hope not Hate“, který pečlivě monitoruje aktivity hnutí Identitarian britskému deníku Guardian sdělil, že zatímco „jsou aktivity hnutí odporné, nejsou bohužel nijakým překvapením. To, že se tito pravicoví aktivisté snaží bránit v práci humanitárním organizacím, které pomáhají některým z nejzranitelnějších lidí dnešního světa, včetně žen a dětí riskujících utonutí, svědčí o jejich charakteru“. 

 

Crowdfundingová kampaň byla zahájena v polovině minulého měsíce, kdy francouzská frakce hnutí, „Génération Identitaire“, vytvořila internetovou stránku „defend Europe“ s úmyslem vyprovokovat akci proti humanitárním organizacím typu Greenpeace. 

 

„Lodě narvané k prasknutí ilegálními migranty zaplavují evropské hranice. Jedná se o invazi. Masivní imigrace mění tvář celého kontinentu. Ztrácíme bezpečí, náš způsob života a jsme vystavováni riziku, že brzy budeme v Evropě minoritou,“ uvádí se na stránkách hnutí. 

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: fib

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO z minulosti Zdechovského. Po kom to chtěl peníze? Babiš se směje, až se za břicho popadá

11:28 VIDEO z minulosti Zdechovského. Po kom to chtěl peníze? Babiš se směje, až se za břicho popadá

Lidovecký europoslanec Tomáš Zdechovský napsal, že ve státních podnicích zatím nenarazil na člověka,…