Lidovec Bartošek řádil: S kým se měl Nejedlý v Moskvě setkat? Kdo mu to platí?

29.11.2020 18:20

Předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jan Bartošek se v nedělních Otázkách Václava Moravce obul do poradce prezidenta Miloše Zemana Martina Nejedlého. Od poslanců Jaroslava Faltýnka (ANO) a komunistického poslance Jiřího Dolejše se mu však dostalo jen vlažných odpovědí.

Lidovec Bartošek řádil: S kým se měl Nejedlý v Moskvě setkat? Kdo mu to platí?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Bartošek
reklama

Lidovecký poslanec Jan Bartošek v nedělních Otázkách Václava Moravce prohlásil, že bude chtít slyšet, s čím požehnáním jel poradce prezidenta Miloše Zemana Martin Nejedlý do Moskvy a o čem tam vyjednával, protože do nejrozlehlejší země světa nevyjel na přání ministerstva zahraničí.

Považuji to za natolik zásadní věc. V úterý začíná jednání Poslanecké sněmovny a já budu chtít zařadit tento bod na jednání Poslanecké sněmovny, protože mě zajímá, s jakým jel pan Nejedlý a tato delegace mandátem, jak vypadal protokol, s kým se měl pan Nejedlý setkat a kdo tu cestu platí,“ uvedl Bartošek.

Od svých oponentů ve studiu – Jaroslava Faltýnka (ANO) a Jiřího Dolejše (KSČM) – však neslyšel slova podpory. Se svým požadavkem zůstal ve studiu osamocen.

„Zeptám se v klubu kolegů, jestli to podpoří,“ slyšel opatrnou odpověď od předsedy poslaneckého klubu ANO Jaroslava Faltýnka.

Dolejš se vyjádřil v podobném duchu.

„My jsme to pochopitelně na klubu taky neprojednali a já si myslím, že varovné světýlko by se mělo rozsvítit až tehdy, kdybychom zjistili, že je odmítána debata ,mezi Hradem a Černínem‘,“ prohlásil Dolejš a zmínil sídlo prezidenta a sídlo ministerstva zahraničí Černínský palác.

„Ta debata začala tehdy, když si pánové z opozice přečetli, že pan Nejedlý, který má u některých lidí určitou míru nepopularity, jede do Moskvy. Na to se navěsil narativ o tom, co tam všechno strašného jde dělat. Já to nevím, tudíž teď nemohu říkat, jestli to chci, nebo nechci projednávat v Poslanecké sněmovně. Já si vyčkám na informace a podle toho se rozhodnu. Nic víc,“ sdělil Dolejš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Válka u Moravce: Hádky jedna za druhou, protáčení očí... Schillerová a ekonomka Horská ve varu

16:25 Válka u Moravce: Hádky jedna za druhou, protáčení očí... Schillerová a ekonomka Horská ve varu

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) přijala pozvání do nedělních Otázek Václava Moravce, k…