Lídři světové ekonomiky v roce 2050 podle předpovědi: Brazílie, Rusko, Indie, Čína

01.02.2014 16:26

Podle předpovědí společnosti PwC budou světové ekonomice v roce 2050 dominovat v první desítce země BRIC (Brazílie, Rusko, Indie, Čína). Spojené státy poklesnou z dnešní první pozice na třetí. Rusko, Mexiko a Indonésie přeskočí Německo a Velkou Británii, což budou jediné dvě evropské země, které se vůbec v první desítce udrží.

Lídři světové ekonomiky v roce 2050 podle předpovědi: Brazílie, Rusko, Indie, Čína
Foto: Archiv
Popisek: Mapa Evropy

Na otázky, jaká je perspektiva Evropy jako celku a jaké místo bude patřit České republice, odpovídá ve svém článku pro portál Ekonomika.cz náměstek státního tajemníka pro evropské záležitosti Martin Tlapa.

Hospodářská politika státu musí podporovat růst

„Protekcionismus ovládá světové trhy a levná pracovní síla z průmyslu je nahrazována levnou silou kvalitních mozků z Číny, Ruska, Indie, tedy zemí, jež společně ‚vyprodukují‘ 14 milionů ambiciózních, motivovaných a pracovitých absolventů univerzit ročně,“ upozorňuje Tlapa. Ztráta pozic Evropy a její pokles v žebříčcích konkurenceschopnosti se podle Tlapy pro diskusi o naší budoucnosti musejí stát klíčovým tématem. Domnívá se totiž, že je bláhové věřit v zachování sociálních standardů Evropy, když Unie neobstojí v parametrech ekonomického výkonu světa.

Zdůrazňuje, že je proto čas pro dlouhodobou hospodářskou politiku státu, která podpoří prostředí pro růst produktivity v nejširším slova smyslu, podnikatelské prostředí, které uvolní kreativitu firem při jejich hledání přidané hodnoty svých řešení a přiláká kapitál investujícího do naší schopnosti inovovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nem

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co to? Co Putin? Pohyby čerstvých zbraní a vážné zprávy Terezy Spencerové o Sýrii

9:20 Co to? Co Putin? Pohyby čerstvých zbraní a vážné zprávy Terezy Spencerové o Sýrii

Analytička Tereza Spencerová rozebrala na svém facebookovém profilu světové dění. Mimo jiné se věnov…