Lidský život nelze redukovat na uhlíkovou stopu, varuje předseda Vondráček. Kdo to říká, je podle něj extrémista

01.01.2020 14:46 | Zprávy

Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Radek Vondráček (ANO) pronesl 1. ledna 2020 prostřednictvím veřejnoprávních médií svůj novoroční projev. Promluvil o tom, že demokracie je v naší zemi stále neusazená. Varoval před lhaním a nálepkováním, a vybídl k hledání společného zájmu, i přes rozdílné názory. Vyzval občany k boji proti hlouposti a nenávisti a doporučil nenechat si politikou ničit životy. Upozornil na hrozby v rámci globálních problémů, jimiž jsou klimatické změny a migrace.

Lidský život nelze redukovat na uhlíkovou stopu, varuje předseda Vondráček. Kdo to říká, je podle něj extrémista
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Radek Vondráček (ANO)

Šéf dolní komory Parlamentu Radek Vondráček ve svém projevu promluvil o tom, co naši zemi čeká a co je pro nás všechny důležité. Za zásadní pokládá, že každý může svým dílem ovlivnit budoucnost, kteoru my všichni máme ve svých rukou. Připomněl, že lidé na celém světě musí v novém roce řešit řadu globálních problémů ohrožujících naši prosperitu i naše přežití.

Jako Česká republika jsme podle Vondráčka v poločase budování svobodné demokratické společnosti, které potrvá šedesát let. „Uplynulý rok 2019 byl díky vám všem, kteří jste pracovitými a solidárními lidmi, v mnohém úspěšný. Takový a ještě lepší může být rok 2020, když dokážeme my Češi čelit největší výzvě, která před námi stojí. A to – vydržet v této úžasné zemi sami se sebou,“ míní Vondráček.

Na mezinárodní scéně nás čekají především další jednání o klimatických změnách a o řešení migrace. Právě změna klimatu je pro mnohé země EU tématem číslo jedna, což si podle něj Češi zatím moc nemyslí. „I u nás však roste pocit zodpovědnosti. Plníme závazky při snižování emisí oxidu uhličitého, ale na prvním místě pro nás musí být naši občané,“ zdůraznil předseda Poslanecké sněmovny.

„Nesmíme dopustit zničení průmyslu, které by naše občany připravilo o práci. Ani nesmíme dopustit nedostatek elektřiny, bez níž by nemohli topit a svítit,“ pokračoval ve svém projevu. V přechodu na čistou ekonomiku budeme podle Vondráčka potřebovat i přes úspory ohromné množství elektřiny, jež nahradí fosilní paliva. Obnovitelnými zdroji dokážeme pokrýt jen málou část a potřebujem nové jaderné bloky, abychom mohli uzavřit uhelné elektrárny, čímž zásadně snížíme emise.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Mgr. Petr Hladík byl položen dotaz

elektromobilita

Proč zrovna neziskovky?V rozpočtu je tolik peněz,že znovu bude státní rozpočet podporovat neziskovky. Ano,ať podporuje,ale jenom ty charitativní apod.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kamarád kamarádovi? Fungování neziskovky PAQ rozebráno do posledního šroubku

12:25 Kamarád kamarádovi? Fungování neziskovky PAQ rozebráno do posledního šroubku

Přetvářka a podvod ve službách ideologie, potěmkinovská věda. Ekonom Martin Štencel zkoumal, jak pro…