Lipovská?! Režisér Hřebejk bičuje Duku. Na biskupy pak vytáhl Letnou

03.02.2020 16:32

Během února poslanci rozhodnou o tom, zda a jak se promění složení Rady ČT a Rady Českého rozhlasu. O celkem osm míst v mediálních radách má zájem víc než sto kandidátů. Jednou z uchazeček o post v Radě ČT je i brněnská ekonomka Hana Lipovská, která se nikdy netajila svým obdivem k Václavu Klausovi. Do rady ji navrhla Česká biskupská konference. A režisér Jan Hřebejk kvůli tomu kardinálu Dukovi poslal důrazný vzkaz.

Lipovská?! Režisér Hřebejk bičuje Duku. Na biskupy pak vytáhl Letnou
Foto: Facebook HL
Popisek: Ing. Hana Lipovská, Katedra ekonomie Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity
reklama

Poslanci za pár dní rozhodnou o tom, kdo usedne do mediálních rad. V Radě ČT je ve hře šest křesel a v Radě Českého rozhlasu dvě křesla. O tato místa má zájem víc než sto kandidátů.

Česká biskupská konference do Rady ČT navrhla brněnskou ekonomku Hanu Lipovskou z Institutu Václava Klause, která se nikdy netajila obdivem k exprezidentovi. Devatenáct senátorů v čele s Markem Hilšerem biskupy požádalo, aby svou nominaci přehodnotili. Členové horní komory mají totiž velké pochybnosti o tom, že by Lipovská dokázala hájit nezávislost veřejnoprávní televize.

Anketa

Chcete, aby Hana Lipovská byla zvolena členkou Rady ČT?

97%
3%
hlasovalo: 14189 lidí
Duka senátorům vzkázal, že Česká biskupská konference na své nominaci trvá, protože duchovní mají za to, že v mediálních radách mají zaznívat i kritické názory.

Šéfredaktora serveru Forum24.cz vlastně vůbec nic nepřekvapilo. Jak Lipovská, tak Duka plují podle Šafra již nějaký čas v protizápadním proudu.

Hana Lipovská, externí spolupracovnice Institutu Václava Klause, poskytuje rozhovory dezinformačním médiím, neboť ji s ruskou propagandou spojuje odpor k Evropské unii a veřejnoprávním médiím. Ráda věští konec eura, a když se evropské ekonomice již několik let daří, tak ona naopak hovoří o falešné bublině a doporučuje lidem, aby se radši doma zásobili zbožím, protože hrozí těžký náraz a Češi budou tvrdě platit za neúspěch eura. Evropská unie podle ní ohrožuje naši svobodu a není ani trochu prostředím volného trhu. Do tohoto obrazu světa, který je přes kopírák shodný s Okamurovou SPD a s mnoha postoji komunistické strany, zapadá u Hany Lipovské i odpor vůči veřejnoprávním médiím,“ napsal Šafr.

A stejně jako k Lipovské je velmi kritický i k Dukovi. Jako člověk z katolické rodiny se za Duku prý stydí, protože se chová stejně jako Lipovská. Ačkoli by církev měla reprezentovat spíše západní hodnoty, jak to dělala podzemní církev za minulého režimu, realita je prý taková, že jak Duka, tak Lipovská plují v protizápadním proudu.

„Arcibiskup Duka nepropadl kouzlu Hany Lipovské náhodou. Oba totiž plují v temném protizápadním proudu. S Václavem Klausem a Milošem Zemanem,“ uzavřel Šafr.

A režisér Jan Hřebejk si ještě přisadil.

„Když biskupové prosazují do Rady České televize ostrého kritika občanských protestů proti estébáckému premiérovi, tak by měli vědět, že na Václavské náměstí i na Letnou vyrážely z mnoha míst celé farnosti,“ napsal Hřebejk na sociální síti Twitter.

Hřebejk o Dukovi

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kabinet požádá Sněmovnu o nouzový stav do konce března. Podnikatelé, zpozorněte

23:03 Kabinet požádá Sněmovnu o nouzový stav do konce března. Podnikatelé, zpozorněte

Vláda požádá Poslaneckou sněmovnu o zrušení usnesení, podle kterého má nynější nouzový stav skončit …