Lobbista Janoušek se nevrátil do vězení kvůli zdravotnímu stavu. Soudy už si vyjasnily, který jej má shánět

28.11.2017 21:03

Krajský soud v Brně se dohodl s pražským městským soudem na tom, že se bude zabývat tím, že se Roman Janoušek nevrátil v daném termínu zpět do věznice.

Lobbista Janoušek se nevrátil do vězení kvůli zdravotnímu stavu. Soudy už si vyjasnily, který jej má shánět
Foto: repro ČT, tan
Popisek: Podnikatel Roman Janoušek
reklama

Právě u pražského městského soudu totiž Janoušek podával žádost o upuštění od zbytku trestu. „Výsledkem intenzivního jednání místopředsedů našeho soudu a brněnského krajského soudu je dohoda, že veškeré úkony směřující k nastoupení odsouzeného Janouška do výkonu trestu bude provádět brněnský krajský soud,“ informovala Deník.cz mluvčí pražského soudu Markéta Puci.

Roman Janoušek se dopustil toho, že v roce 2012 úmyslně porazil ženu autem. Do vězení tak měl po přerušeném trestu nastoupit do nedělní půlnoci.

Jeho advokát Lukáš Trojan to odůvodnil zdravotními důvody, prý byl Janoušek svěřen do akutní lékařské péče. Trest měl totiž lobbista Janoušek v minulosti přerušen právě kvůli operaci hlavy.

Svou zdravotní dokumentaci Janoušek zaslal přímo vedení Vězeňské služby. Za to, že v daný termín do vězení nenastoupil, mu teď hrozí stíhání za maření výkonu úředního rozhodnutí.

Původní zdroj ZDE.

Za sražení ženy autem Janoušek čelil obžalobě za pokus o vraždu, dostal čtyři a půl roku odnětí svobody za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky. Ve vězení byl od roku 2014 do 2016.

Krajský soud v Brně tento měsíc zamítl Janouškovu další žádost o přerušení trestu s tím, že zdravotní prognóza nenapovídá žádnému zlepšení. Janouškovi tak bylo doporučeno, že by měl situaci řešit žádostí o upuštění od zbytku trestu.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soda Pekarové. Po jejím výstupu se Hamáček naštval stejně jako na své slavné tiskovce a lítalo to

19:39 Soda Pekarové. Po jejím výstupu se Hamáček naštval stejně jako na své slavné tiskovce a lítalo to

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová se v průběhu jednání Poslanecké sněmovny rozčílila kvůli…